Dzień Chłopaka w klasie VI

CO MA JABŁKO DO SKARPETEK?
WIELKA DRAKA – ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ CHŁOPAKA!

Dzień Chłopaka w klasie VI był pretekstem do zaakcentowania nie jednego tylko wydarzenia. Zastanawiający może być fakt, że bardzo blisko tego dnia obchodzi się również Światowy Dzień Jabłka – 28 września i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – 29 września. Czy można dla tych trzech wspaniałych do świętowania okazji znaleźć jakiś wspólny mianownik?

My znaleźliśmy! Wszak powszechnie wiadomo, że czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. O zdrowotnych i smakowych walorach jabłek nikogo nie trzeba przekonywać – spożywając je, przyczyniamy się nie tylko do poprawy kondycji fizycznej i wzrostu odporności, ale także umacniamy polski rynek na pozycji lidera producentów tych owoców w Europie.

My na jednej lekcji zadbaliśmy o to, by w zdrowym ciele naszych chłopców ( jabłka) mógł też wzrastać zdrowy i inteligentny duch ( książka) – oczytany, elokwentny. Jabłka ze smakiem skonsumowali wszyscy, a dziewczynki czytały chłopcom na głos wybrane rozdziały z książki „Balsam dla duszy nastolatka”. I nie był to koniec atrakcji.
Ponoć czołowe miejsce na liście niechcianych przez panów prezentów od lat zajmują skarpety. To już nieprawda, obalamy ten mit. Wielką radość chłopcom sprawiły kolorowe, wzorzaste skarpetki z aplikacjami dopasowanymi do upodobań przyszłego właściciela. Pączuś, hamburger czy hoddog nie trafił do przypadkowego beneficjenta. Przymiarka nastąpiła od razu, a prezent okazał się strzałem w dziesiątkę, choć przy okazji też w stopę