Europejski Dzień Języków

W Mnikowie 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, który świętuje się w Europie od  2001r.POWIAŁO WSCHODEM I ZACHODEM…
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, który świętuje się w Europie od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców Starego Kontynentu do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. I my, najpierw jako gimnazjum, teraz jako szkoła podstawowa włączamy się chętnie w tę inicjatywę.

Naszą szkolną małą wystawę plakatową i flagową poprzedziły lekcje niemieckiego i angielskiego, na których uczniowie prezentowali przygotowane w małych grupach plakaty dotyczące szeroko pojętej kultury krajów europejskich. Galerię plakatów można podziwiać, oglądać i czytać – znajduje się ona na ścianach korytarza wejściowego i przy szatni. Piękne i oryginalne flagi państw, jak się okazało, nie tylko europejskich, wyeksponowane zostały na ścianie wystawowej przy szatniach. Autorami tych dzieł są uczniowie klas młodszych. Gratulujemy kreatywności, popisaliście się naprawdę niezwykłymi pomysłami. Nie można tu nie wspomnieć o akcji malowania flag na twarzach, którą przeprowadziły z wprawą zawodowych wizażystek uczennice klasy piątej.
W salach lekcyjnych znajdują się natomiast gazetki poświęcone wybranym przez uczniów krajom Europy. Jest co pooglądać, zwracajcie na nie uwagę przy okazji migracji przedmiotowych. Na pewno czegoś ciekawego się dowiecie!

R.G.