Finał turnieju „ZOBACZ MNIE”

W dniu 21 XI odbyły się kwalifikacje Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego Zobacz MNIE a finał w piątek 22 XI 

Kwalifikacje odbywały się w sportowej atmosferze. Przybyli reprezentanci poszczególnych klas z dopingującymi ich w zmaganiach kolegami i koleżankami.
W kategorii najmłodszych startowały klasy do 1 do 4, a starszych klasy od 5 do 7.
Przez prawie trzy godziny

przedstawiciele klas młodszych rywalizowali odpowiadając na pytania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Rozpoznawali znaki drogowe i pokazywali właściwe zachowania pieszych. Wykazywali się umiejętnością używania kamizelek odblaskowych i przygotowania samodzielnego poruszania się po drodze. Zadania teoretyczne i praktyczne były przeplatane konkurencjami sprawnościowymi o charakterze sportowym, które sprawdzały refleks, koordynację ruchową oraz spostrzegawczość.
Emocji i zabawy nie brakowało. Były też niespodzianki, szczególnie gdy młodsi wygrywali ze starszymi zarówno w zakresie wiedzy jak i sprawności.

Dla klas starszych, od 5 do 7 kwalifikacje miały charakter testu na kartę rowerową. Zadanie okazało się trudne zarówno dla posiadających już uprawnienia do kierowania rowerem jak i tych którzy właśnie się o nie starali. Widać, że warto co jakiś czas odświeżać swoją wiedzę o przepisach ruchu drogowego.

W piątek 22 XI około godziny 11.00
Rozpoczął się FINAŁ Szkolnego Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego Zobacz MNIE. Została specjalnie przygotowana trasa ze znakami drogowymi do sprawdzenia umiejętności jazdy w ruchu drogowym oraz odcinek specjalny. Na pętli liczącej kilkaset metrów znalazły się przeszkody i utrudnienia jak dla prawdziwych sportowców. Finaliści i ich rodzice zadbali o odpowiedni strój, kask i sprawny rower. Jak się okazało dla naszych dzielnych zawodników, ani śliska trawa, ani ciasne zakręty slalomu, ani wybijająca w górę rampa nie były straszne. Wszyscy uczestnicy dotarli do mety pokonując bezbłędnie pętle ze znakami sprawdzającą umiejętności potrzebne do zdobycia karty rowerowej, oraz odcinek specjalny. Nawet najmłodsi nie ustępowali umiejętnościami starszym koleżankom i kolegom. Wśród liczne zgromadzonej publiczności ze wszystkich klas dopingujących swoich przedstawicieli, dało się zauważyć chęć sprawdzenia się w rywalizacji sprawnościowej na rowerze po torze z przeszkodami, a także na trasie do karty rowerowej. Następna okazja prawdopodobnie za rok wystarczy przejść kwalifikacje.

W finale zwyciężyli
w kategorii klas młodszych:
I miejsceNikodem Buczek z klasy 1
II miejsce – Tytus Kłosiński z klasy 4
III miejsce – Leon Marek z klasy 2
IV miejsce – Agnieszka Kurowska z klasy 3

w kategorii dziewcząt z klas starszych:
I miejsceZuzia Haber z klasy 5
II miejsce – Justyna Iwańczyk z klasy 6
III miejsce – Zuzia Buczek z klasy 5
IV miejsce – Gabrysia Suska z klasy 5
V miejsce – Emilka Kozub z klasy 5

w kategorii chłopców z klas starszych:
I miejsceNikodem Frankowski z klasy 7
II miejsce – Tomasz Kamiński z klasy 5
III miejsce – Szymon Kamiński z klasy 5
IV miejsce – Dawid Marusiński z klasy 5

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!!

za przebieg FINAŁU odpowiadają nauczyciele Grzegorz Regulski i Janusz Kleśta