Oddział przedszkolny

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

TEN ŚWIAT NIE ZGINIE DZIĘKI NIM

Wbrew temu, co pisze się o młodzieży, a właściwie o braku jej udziału w życiu kulturalnym, nasi uczniowie są tego zaprzeczeniem. Bynajmniej nie mamy powodów do narzekań.

Otóż, gimnazjaliści z Mnikowa (nie wszyscy, bo wszyscy dla wszystkich jest hasłem utopijnym), nierzadko z rodzicami, rodzeństwem a czasem z kuzynką /kuzynem, z własnej i nieprzymuszonej woli, dodam w godzinach wieczornych, byli w Teatrze im. Słowackiego na sztuce pt. ,,Arszenik i stare koronki”, 9 maja mieli okazję zobaczyć spektakl pt. ,,Bóg mordu” w Małopolskim Ogrodzie Sztuki na ul. Rajskiej 12, a wczoraj (w niedzielę) oglądnęli sztukę pt. ,,Mały Książę” w Teatrze Stu w Krakowie.

       Wydawać by się mogło, że teatr jest dla gimnazjalistów nieatrakcyjny, by nie powiedzieć nudny, bo przecież bardziej wymagający niż spopularyzowany wynalazek braci Lumiere, ale na szczęście  nie dla wszystkich. Fanów teatru Gimnazjum z Mnikowa  nie odstraszają ani ceny biletów, ani elegancki strój, ani zakaz używania komórki, picia i jedzenia, rozmawiania w czasie trwania spektaklu etc.. Oni celebrują czas spędzony na widowni, zapominają o szarej codzienności i dają się porwać w inny świat, świat magii teatru, który jest relacją , w jaką aktor wchodzi z uczestnikami sztuki, nawiązując z nimi  bezpośredni kontakt. Często nieopanowane emocje aktora zarażają widzów. I jest pięknie, bo są prawdziwe łzy, prawdziwy śmiech, czasem aż po ósemki (zębów oczywiście). By skończyć ten wywód, dodam, że teatr jest miejscem rozrywki, ale kulturalnej, serwowanej na żywo w wersji 3D, niepowtarzalnej, podczas której wszystko się może zdarzyć.

       „Jak sztuka w teatrze,  tak życie. Ważne nie jak długo trwa, ale jak jest zagrana”- mawiał Seneka.

     Szkolni  teatromani: Joasia, Daniel, Kacper, Ala, Julia, Wiktor, Jan, Zuzia, Gabrysia, Karolina, Julia, Kamila, Oliwia, Gabrysia, Oliwia, Dagmara, Aleksandra, Emilka, Klaudia, Tomasz, Honoratka, Weronika, Julia, Joasia, Oskar.
 
                                                                                                 
Jolanta Karcz

 

IMG 0469

instaling logo male

189 baner