Oddział przedszkolny

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

SERC ZAPAŁ I PIENIĘDZY KROCIE NA MNIKOWSKIM WOŚPIE

Tradycją szkoły w Mnikowie jest wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak w poprzednich latach, tak i teraz, po raz kolejny z ogromnym zaangażowaniem włączyliśmy się w sięgającą już daleko poza obszar naszego kraju gigantyczną zbiórkę pieniędzy, tym razem z przeznaczeniem dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, mieszkańcy Mnikowa i przede wszystkim bardzo liczna grupa wolontariuszy rekrutująca się spośród uczniów naszej szkoły – (w tym roku 45-cioosobowa ) przyłączyliśmy się w sobotę oraz niedzielę do akcji, by bądź to przez udział w zabawie szkolnej, loterii fantowej, wielkiej licytacji, czy chociażby kupnie pysznego ciastka, herbaty lub kawy wesprzeć przedsięwzięcie zainicjowane przez J. Owsiaka.

Do 26. Finału wnieśliśmy z akcji przeprowadzonych w szkole 3247,50 zł. Taką sumę uzyskaliśmy z wstępów na zabawę, sprzedaży znakomitych ciast upieczonych przez mamy i babcie oraz dzięki cennym podarunkom wielu firm, przedsiębiorców i Ludzi Dobrego i Wielkiego Serca. Upominki, gadżety, prezenty, vouchery, bon do restauracji, maskotki, artykuły sportowe, biurowe, akcesoria skórzane, kubki, koszulki, kosmetyki, bilety do kina i wiele innych niespodzianek zasiliły loterię lub też stały się hitami licytacji.

Raz jeszcze dziękujemy za szczodrość Panu Michałowi Orlickiemu i Firmie Intersport, krzeszowickiemu sklepowi ABC, TM Technologie z siedzibą w Morawicy, Panu Krzysztofowi Kupiec i Firmie E-Stal, Panu Tomaszowi Małodobremu – kierownikowi nowopowstającego Hotelu Polin w Morawicy, Pani Magdalenie Humeniuk i Panu Grzegorzowi Olaczek, Pani Izabeli Kuźnik i sklepowi Unikat w Sukiennicach, Państwu Małgorzacie i Tomaszowi Kasprzyk – właścicielom sklepu Avita w Mnikowie, Pani Barbarze Rupikowskiej – sołtys Mnikowa, Panu Sławomirowi Kącikowi – radnemu, Pani Justynie Koczwarze, Firmie Kamieniarskiej „Frankowscy” oraz mnikowskiej grupie Zumby. Dziękujemy także rodzicom, uczniom, oraz wszystkim, którzy wsparli szkołę w organizacji tej inicjatywy. Słowa uznania należą się również Pani Katarzynie Tyrale, która z zapałem i werwą przejęła koordynację nad akcjami charytatywnymi po wielu latach aktywnej działalności pani Anny Matwijko.

Łączna kwota pieniędzy, którą zebrali nasi dzielni wolontariusze to suma 39 822,33 złotych. Nie bacząc na mróz, olbrzymią konkurencję, czasem nawet na brak przychylności u napotkanych ludzi, ruszyli z puszkami, by wraz z innymi pomnażać zyski Wielkiej Orkiestry i potęgować siłę Wielkich Serc. Wśród naszych ochotników było aż 7 „złotych wolontariuszy”, każdy z nich przy rozliczeniu mógł poszczycić się ponad 2 000 złotych. Łącznie na akcję WOŚP przekazaliśmy w tym roku kwotę 43 069,83 złotych.

Wierzymy, że dobro wraca. Radość, zdrowie, szczęście, życie. Czy można komuś podarować coś więcej?

R.Galos
SP Mników

instaling logo male

189 baner