CO WARTO ZOBACZYĆ

Witam wszystkich, którzy lubią patrzeć, oglądać, obserwować, widzieć, słuchać i doświadczać – to miejsce dla ciekawych tego, co dzieje się w świecie kultury zarówno tu, blisko, na naszym gruncie, na naszym podwórku jak i tej makro – z Krakowa, kraju, a może i ze świata. Mieszkamy blisko pięknego miasta – centrum kultury co najmniej Małopolski, miasta z bogactwem muzeów, wystaw, galerii, kin, klubów, piwnic, miasta z najpiękniejszym rynkiem Europy, gdzie zawsze się coś dzieje, gdzie zawsze coś jest grane. Co z tego ogromnego wachlarza wydarzeń kulturalnych warto zobaczyć, w czym warto wziąć udział, czego nie wolno przegapić? Zapraszam do podróży po świecie kultury, własnych wyborów, propozycji i współredagowania tej zakładki. Tu każdy może mieć coś do powiedzenia. Jeśli w żadnej z naszych zakładek nie najdziesz nic dla siebie, koniecznie wejdź na stronę

www.karnet.krakow.pl - przyjaźnie prowadzona, zawsze aktualna i naprawdę o wszystkim, co warto zobaczyć!

Renata Galos

 

WERONIKA CZECH POLECA :)

Drodzy Uczniowie! 

Ten rok szkolny już rzucił wyzwania. Wiadomo: nauka, nauka, nauka, ale jak wszyscy wiedzą, nauka to nie wszystko! Jest sposób, by połączyć efektywną naukę z pasją. A tą pasją jest CZYTANIE! Będziemy się starali zachęcać Was na różnorakie sposoby do tego, byście i po książki sięgali; i swoimi wrażeniami się dzielili! Tym razem jednak, na dobry początek, nie od książki zaczniemy. Zobaczcie, co dla Was wyszukała Weronika i jakimi spostrzeżeniami się chce podzielić. A ja, pani bibliotekarka i wszyscy nauczyciele zachęcamy do czytania, do recenzji. Świat książek jest tak różnorodny, tak piękny, tak niesamowity. Nic tylko się w nim zatopić i czytać, czytać, czytać...

                                                                                                                                                                                                                                 R. Galos

Czytaj dalej

NIEZŁA GRATKA GROTESKI NA NAJBLIŻSZY WEEKEND

Jeśli nie masz jeszcze planów na najbliższy weekend, a lubisz teatr, taniec, dobrą muzykę, to Groteska ma coś w sam raz dla Ciebie właśnie. Świetny muzyczno-taneczny spektakl za jedyne 4, a jak nie zdążysz 10,złotych. Nie wierzysz? Ale tak właśnie jest!

Czytaj dalej

CZY SZEKSPIR BYŁ SEKSISTĄ??? A MOŻE MORALISTĄ???

Zupełnie niedawno w bardzo kameralnej grupce wybraliśmy się na kolejną sztukę Szekspira do teatru - tym razem do Bagateli. I zmiana klimatu - już nie tragedia, a komedia i choć tekstowi wierna, to mocno uwspółcześniona. Co Szekspir myślał o kobietach i ich roli w życiu mężczyzn?? Swoimi refleksjami podzielił sie w jednej ze swoich sztuk - "Poskromienie złośnicy". Czy zyskałby współcześnie sympatię kobiet? Zachęcamy do obejrzenia sztuki, a swoimi refleksjami dzielą się uczestnicy wieczornego wyjazdu.

Czytaj dalej

WYJAZD DO TEATRU

Drodzy Uczniowie!

Jeśli jesteście zainteresowani wyjazdem do Teatru im. J.Słowackiego w Krakowie na spektakl pt. "Chory z urojenia" (tj. komedia Moliera - główną rolę gra Andrzej Grabowski) dnia 09.06. 2016 r. (czwartek) o godz. 1900, to wpiszcie się na listę zawieszoną na drzwiach sali nr 6. Cena biletu ulgowego wynosi 30 zł. Sztuka trwa 2 godziny.

instaling logo male

189 baner