JEDEN PĄCZEK = DWA POSIŁKI DLA DZIECI W AFRYCE

Mówi się, że w Tłusty Czwartek pączki nie szkodzą, pewnie wątpliwe twierdzenie, zwłaszcza dla nieprzejednanych nawet tradycją dietetyków, ale że wręcz mogą pomóc, to już prawdziwie rewolucyjna teoria! A tak właśnie jest – nasze pączki pomagają! Wszystko to dzięki drobnej ofierze, jaką hojnie składaliście za słodkie podtrzymanie wiekowych zwyczajów, by gestem tym wesprzeć szlachetną akcję WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI – w naszej szkole zainicjowaną po raz pierwszy, a skutecznie prowadzoną przez  Fundację „Kapucyni i Misje” od wielu już lat. Przedsięwzięcie to ma wesprzeć kapucyńskie projekty misyjne, na które w tym roku potrzeba 400 tys. zł.


My, po tłustoczwartkowej akcji, mamy w tym już swój udział – zebrane tego dnia 386 złotych to dopiero, mamy nadzieję, piękny początek zapowiedzianych na cały marzec inicjatyw. Przerzucimy się jednak z pączków na coś bez żadnych już wątpliwości zdrowszego, a tym samym korzyści będą podwójne – promujemy zdrowe żywienie i wspieramy budowę szkoły dla dzieci w Afryce, a także posiłki dla nich. Jeden pączek lub dwa złote to dwa posiłki. Tak wiele za tak niewiele! Liczymy na Wasze zainteresowanie, szczodrość i hojność w inwestowanie w swoje zdrowie, a być może czyjeś życie. Klasa V jako gospodarze w marcu – w którym na ten rok przypada spora część Wielkiego Postu, bierze na siebie troskę o różnorodność asortymentu na kiermaszach zdrowia, przyłączyć może się każdy. Nie bądź obojętny. Na Czarnym Lądzie dzieci są głodne.
Klasa  Gospodarzy wraz z wychowawczynią

„Brat Steliga (prezes fundacji) poinformował, że owoce akcji „pączkowania” są bardzo konkretne: osierocone afrykańskie dzieci nie głodują i mogą chodzić do szkoły, osoby niepełnosprawne są operowane, otrzymują sprzęt ortopedyczny, wózki inwalidzkie i mogą się sprawnie poruszać, a najubożsi podopieczni misjonarzy w Afryce, dzięki wsparciu z Polski, mogą przeżyć kolejny trudny rok rebelii. Powstają studnie głębinowe ze zdrową i czystą wodą, budowane są szkoły, przedszkola, kaplice i place zabaw”.

Więcej informacji o projektach misjonarzy na stronie – https://paczek.kapucyni.pl/