KULTURA NA WYSOKIE C !!

Muzyczne nawiązanie w tytule do ostatniego kulturalnego wyjścia ma swoje uzasadnienie. W ramach naszych pozalekcyjnych Spotkań z Kulturą uczestniczyliśmy z niewielką wprawdzie, ale wytrwałą grupą koneserów  szeroko pojętej sztuki w koncercie filharmonii krakowskiej poświęconemu Gershwinowi – amerykańskiemu kompozytorowi z początku XX wieku.


Posłuchaliśmy piosenek w wykonaniu sopranistki Joanny Trafas , a dzięki dyrygenturze Sebastiana Perłowskiego „zatopiliśmy” się w muzyce Orkiestry Filharmonii Krakowskiej.

Oto tytuły utworów: Promenada (Walking the dog); Piosenki: Lady be good,I’ve got rhytm, The man I love, Summertime, Somebody loves meAmerykanin w Paryżu , Marsz Strike Up the Band, Suita z filmu Funny Face , 3 Preludia.

Ze strony internetowej Filharmonii można się dowiedzieć, że przez cały rok w ramach Musica – ars amanda – cykl koncertów symfonicznych przeznaczonych dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, odbywają się koncerty wprowadzające nastoletnią widownię w świat muzyki od klasyki do czasów współczesnych. Koncerty poprzedzane są prelekcją, a rozdawane gratisowo ilustrowane foldery zawierają repertuar koncertu oraz informacje o wykonawcach. Można sprawdzić na stronie:  www.filharmonia.krakow.pl/Repertuar/Cykle_koncertowe/Musica_–_ars_amanda/

R.G.