kumulacja uroczystości

Od pasowania i ślubowania do Dnia Nauczyciela
i Święta Papieskiego – kumulacja uroczystości

Tylu okazji do świętowania w jednym dniu dawno u nas już nie było! 16 października okazał się wyjątkowy! Może to trochę za sprawą Świętego? Świętego Jana Pawła II?
Zaczęło się od występu naszej zeróweczki, która z wielką powagą przystąpiła do pasowania. Nasze urocze sześciolatki z przejęciem powtarzały za Panią Dyrektor zobowiązujące obietnice. Oj, będzie z czego rozliczać! Dużo tego było, ale zerówka wygląda na rezolutną grupkę i bez wątpienia sprosta wyzwaniom.


Bardzo ważną chwilę w życiu każdego ucznia mają też za sobą pierwszaczki – perfekcyjnie przygotowanym występem połączonym i ze śpiewem, i z recytacją i z genialnym pantomimicznym przedstawieniem udowodnili, że są już absolutnie w pełni gotowi do przyjęcia wszystkich zadań pełnoprawnego ucznia. Trafnymi odpowiedziami na wcale niełatwe pytania przygotowane przez starszych kolegów przypieczętowali wolę ślubowania. Z powagą przyjęli swój pierwszy dokument – legitymację i tytuł ucznia Szkoły Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Mnikowie potwierdzony pieczątką, numerem i podpisem Pani Dyrektor oraz własnym. Pięcioro Wspaniałych! Piątka na piątkę! To dopiero wyzwanie! Ale z głowami pełnymi mądrości, a byliśmy świadkami jak olej za sprawą Mądrości-Amelki do głów się wlewał, wiemy, że oto już rosną przyszli nobliści, sportowcy, artyści.


Kolejnym pięknym i miłym akcentem tego dnia był przygotowany przez Samorząd Uczniowski i Panią J. Majkę występ „kredek” – to dziewczynki z klasy V, połączony z koncertem solowym instrumentalnym – Kaja, wokalnym – Szymon i Nina oraz chóralnym z włączeniem całej społeczności szkolnej dedykowany wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Przyjemność dla każdego ze zmysłów – artystyczna wisienka.


Honorowym gościem dnia 16 października był Jan Paweł II. Klasa VII przypomniała najpiękniejsze słowa polskiego Świętego, Nauczyciela, dla którego los każdego dziecka był zawsze sprawą priorytetową i bliską sercu. W podziękowaniu za troskę i wiarę w młodego człowieka posłuchał sobie Karol Wojtyła tego, co kochał najbardziej– góralskiej piosenki z dedykacją od uczniów Szkoły Podstawowej w Mnikowie. Hej!


R.G.