Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia br. na terenie całej Polski. Jednym z zadań Gminnego Biura Spisowego jest dołożenie starań aby udział w nim wzięli wszyscy mieszkańcy gminy Liszki. Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych. Rozpowszechnianie wiedzy na temat spisu NSP 2021 i możliwych formach jego realizacji bez wątpienia wpłynie na wzrost świadomości mieszkańców o ustawowym obowiązku udziału w tym niezwykle istotnym badaniu.

Zachęcamy również do polubienia i obserwowania profilu Urzędu Gminy Liszki na Facebooku oraz do dalszego udostępniania postów związanych z trwającym spisem NSP 2021.

Szczegółowe informacje dotyczące spisu powszechnego NSP 2021 dostępne są na stronie Urzędu Gminy Liszki  oraz stronie Głównego Urzędu Statystycznego 

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż dla osób, chcących się spisać samodzielnie a nieposiadających dostępu do internetu, zostało udostępnione stanowisko do samospisu. Mieści się ono na parterze budynku Urzędu Gminy Liszki, Liszki 230 (wejście od drogi wojewódzkiej 780).

W załączeniu przekazujemy grafiki na temat spisu powszechnego NSP 2021, z prośbą o ich umieszczenie na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Państwa szkoły.

Gminne Biuro Spisowe

Koordynator Gminny
Urząd Gminy Liszki
Referat Spraw Obywatelskich
tel.: 12 257 65 62

do pobrania –>>> pdf
do pobrania –>>> docx