Piąty grudnia – Dzień Wolontariusza

Dzień Wolontariusza – wolontariat w praktyce.

Piątkowa przedpołudniowa godzina spędzona na spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym z wolontariuszem Hospicjum dla Dzieci Alma Spei może przerodzić się dla każdego z Was w długotrwałą praktyczną lekcję empatii, wrażliwości i pomagania.

Karmimy nadzieją – bo to oznacza łacińska nazwa organizacji – szereg akcji i przedsięwzięć, do których przystąpiliśmy w tym roku, by stać się szkołą z pasją pomagania i mieć swój udział w czymś, co przełoży się na realną poMOC dla nieuleczalnie chorych dzieci. Już zaczęliśmy. Spełnimy mikołajowo-świąteczne marzenia rodzeństwa dziecka będącego Podopiecznym hospicjum.
Dzięki spotkaniu z wolontariuszem dowiedzieliśmy się, co to w ogóle jest hospicjum, jak działa Alma Spei, poznaliśmy dzieci, których hospicjum ma pod swoją opieką, dowiedzieliśmy się też, jacy specjaliści pracują, by pomagać nie tylko od strony medycznej, ale i psychologicznej, socjalnej, społecznej, materialnej i in. By to wszystko działało, potrzebny jest cały sztab ludzi z wielkimi, gorącymi sercami. Zapoznaliśmy się z szerokim wachlarzem różnorakich akcji dla Podopiecznych i ich Rodzin: Alma Sport, Almarzenia, AlmaGranty, Ślub z sercem i inne. Każdy, jeśli zechce, może się przyłączyć; każdy, jeśli zechce, może pomóc; każdy, jeśli zechce, ma coś do zaoferowania; każdy- jeśli zechce!. Ponad 40 dzieci – które pomimo przeciwności losu mają siłę, moc, wytrwałość i entuzjazm, by walczyć, by marzyć, spełniać marzenia i żyć. Możesz im w tym dopomóc.
Chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tutaj: http://almaspei.pl/
Chcesz pomagać, bądź czujny na to, co dzieje się w szkole. Dając siebie, i Ty otrzymujesz coś w zamian, bo: „Pomagając innym pomagasz i sobie”.

R.Galos