POŻEGNANIE Z AFRYKĄ

Zakończyliśmy trwającą w naszej szkole miesiąc akcję charytatywną wspierającą inicjatywę krakowskich kapucynów. Misjonarze  w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie będą realizować dzięki pozyskanym w szeroko zakrojonej akcji datkom projekty skierowane na pomoc w dożywianiu głodnych dzieci, ich edukację oraz budowę studni.

Po odliczeniu kosztów związanych z przelewem wpłaciliśmy na ten cel 2235,50 złotych.

Cała ta suma została zebrana dzięki czterem akcjom: w tłusty czwartek – Wyślij pączka do Afryki, ósmego marca ( połączyliśmy ze świętowaniem Dnia Kobiet:) ) – Wyślij szaszłyki do Afryki, kolejny kiermasz odbył się pod hasłem Wyślij smakołyki do Afryki, ostatnia akcja, która towarzyszyła radosnemu powitaniu wiosny i promocji zdrowia – Pierwszy dzień Wiosny – kolorowy, zdrowy, smakowity i w dobro obfity – była podsumowaniem wcześniejszych działań, do których oprócz gospodarzy – klasy V – włączyła się cała szkoła ze szczególnym zaangażowaniem rodziców i dzieci klas młodszych.

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla rodziców za wspaniałości cukierniczo-owocowo-koktajlowe, dla klasy V za entuzjastyczne przeprowadzanie kolejnych kiermaszów, dla wszystkich kupujących za każdą wrzuconą do puszki złotówkę, dwie i więcej, dla niezastąpionych pań Sabiny i Karoliny oraz dla pań Dyrektor za zgodę, zgłoszenie szkoły i wsparcie.

Jestem przekonana, że ciąg dalszy nastąpi.

R.G.


W odpowiedzi na akcję otrzymaliśmy następującego maila z podziękowaniem:

 

Szczęść Boże

Dzisiaj w imieniu Szkoły Podstawowej w Mnikowie
otrzymaliśmy darowiznę w ramach akcji „wyślij pączka do Afryki 2019”.

Darowizna w wysokości  2235,50 zł złożona w imieniu Waszej społeczności zamieni się w czystą wodę dla ludzi w wioskach, posiłki dla dzieci osieroconych, możliwość pójścia do szkoły,
operacje niepełnosprawnych i wiele innych. 

Wasza pomoc przez ręce naszych misjonarzy kapucynów trafi do najbardziej potrzebujących.

Bardzo dziękujemy!

 

br. Jerzy Steliga OFMCap
Fundacja Kapucyni i Misje