Spotkanie z policjantem

W środę od rana czekaliśmy na policję. Zarówno wśród dzieci jak i u nauczycieli dało się wyczuć pewne napięcie. Nawet dyrekcji się ono udzieliło. Co pewien czas ktoś niecierpliwie zerkał przez okno na bramę wjazdową. W którymś momencie, ktoś inny spostrzegł błysk lśniącego radiowozu, który dyskretnie przemierzył nasze podwórko by zniknąć za północno zachodnim załomem szkoły.
Dłuższą chwilę trwało, gdy można go było na chwilę zobaczyć od frontu szkoły, a następnie na parkingu między nielicznymi o tej porze dnia samochodami.
Punktualnie 6 listopada 2019r o godzinie 10.16 policja weszła na salę gimnastyczną ……
Tutaj oczywiście już czekały zaciekawione i uśmiechnięte najmłodsze dzieci z naszego przedszkola i szkoły podstawowej. Pani policjant, oczywiście poruszyła najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa, w szczególności w drodze do szkoły i ze szkoły, ale również inne ważne kwestie. W fachowy i prosty sposób niezbędna wiedza dotarła do maluchów.
Podobne spotkanie stało się udziałem również naszych najstarszych uczniów. Potrzebne były podwojone liczebnie „jednostki” policji. U boku pani policjant pojawił się rosły pan policjant. Dzięki ich przybyciu mogliśmy wszyscy dowiedzieć się więcej o pracy „Dzielnicowego” i uzyskać cenne rady. Po ogólnej prelekcji było miejsce również na indywidualne spotkanie, jak widać na zdjęciach również sympatyczne.

G.R.