Święto Babci i Dziadka

to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Mnikowie. Uczniowie klas 0 – III wraz z wychowawczyniami przygotowują program artystyczny oraz upominki, a rodzice dokładają starań o obfitość stołów i piękny ich wygląd.
W tym roku, ta miła uroczystość odbyła się 18 stycznia i połączona została z wiejskim kolędowaniem organizowanym przez Panią Sołtys Barbarę Rupikowską oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Mnikowa. Zebranych gości serdecznie powitała Pani Dyrektor Izabela Witkowska. Wielu znamienitych gości przyjęło zaproszenie na naszą uroczystość. Wśród naszych babć i dziadków zasiedli: Wicestarosta Arkadiusz Wrzoszczyk, Wójt Gminy Liszki Paweł Miś , Radne Powiatu Karkowskiego Panie: Janina Grela i Agnieszka Pyla , Pani Izabela Kozioł Zastępca Dyrektora GZEAS-u, Radni Gminy Liszki Pan Marcin Mazur i Pan Sławomir Kącik, Pani Dyrektor Monika Duchnik oraz Ksiądz Proboszcz Stanisław Święciak i Siostry Albertynki.
W programie zobaczyliśmy skecz o Babci Gieni i Dziadku Stefanie oraz wiersze, piosenki i życzenia uroczo zaprezentowane przez przedszkolaków. Następnie uczniowie klas I-III zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. Po występie dzieci złożyły babciom i dziadkom życzenia, i ofiarowały własnoręcznie przygotowane prezenty. Po występach dzieci rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie wspierane przez szkolny chór prowadzony przez Panią Jolantę Majkę oraz Grupę Teatralną „Albertus” kierowaną przez Pani Dorotę Kamińską. Spotkanie kolędowe było okazją do podziękowania Pani Dorocie za wieloletnią bezinteresowną pracę jako organistki.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ! ZAPRASZAMY ZA ROK !