TAJEMNICZY OGRÓD – MUZYCZNIE, WIELOZMYSŁOWO……

Z początkiem grudnia klasy IV i V uczestniczyły w wycieczce do krakowskiego teatru Bagatala. Podziwialiśmy tam inscenizację książki F. Hodgson Burnett pt. „Tajemniczy ogród”, która w obydwóch klasach jest także lekturą. Przedstawienie to okazało się doskonałym, działającym na wiele zmysłów uzupełnieniem wiedzy o bohaterach i problematyce książki. Zapraszam do lektury wybranych refleksji uczniów klasy IV i V.

R.G.

 

Jestem bardzo zadowolona, że mogłam oglądać „Tajemniczy ogród”. Był to dla mnie poruszający spektakl, a podobało mi się szczególnie to, że panna Mary z rozbrykanej dziewczynki zmieniła się w wesołą i pogodną pannę oraz to, że dzięki niej Colin chciał powrócić do zdrowia.

Zuzia, kl.IV

 

Efektami specjalnymi były pioruny, burza , płacz dziecka i odgłosy ptaków. Bardzo mi się to podobało i czułem, jakby to było prawdziwe. Spektakl „Tajemniczy ogród” to najlepsze przedstawienie, na jakim byłem. Aktorzy fantastycznie wcielili się w swoje role, a efekty specjalne zaskoczyły nas. Wszystkim polecam, a sam wybrałbym się jeszcze raz.

Antek, kl.IV

 

Moim zdaniem mocną strona spektaklu była gra aktorska i piękna scenografia. Bardzo podobały mi się stroje, które były barwne  i przenosiły  nas do XIX – wiecznej Anglii. Światło i muzyka dawały nastrój niezwykłej tajemniczości.

Emilka, kl. IV

 

Byłam bardzo ciekawa, jak wygląda Colin i wkrótce się o tym przekonałam. Gdy czytałam książkę „Tajemniczy ogród” , dokładnie tak samo go sobie wyobrażałam.

Laura, kl.V

 

W przedstawieniu został poruszony problem samotności głównych bohaterów. Zarówno Mary jak i Colin byli na swój sposób samotni. Spektakl pokazał ich wzajemny wpływ na siebie i przemianę. Drugim ważnym problemem ukazanym w spektaklu był brak miłości rodzicielskiej, miłości, której bohaterowie nie zaznali. Innym istotnym problemem był także lęk przed chorobą, który miał ogromny wpływ na życie Colina.

Mateusz, kl.IV

 

Dużą niespodzianką było dla mnie to, że w rolę Marty w przedstawieniu wcieliła się aktorka, która gra w serialu „M jak miłość” Również od niej dostałem autograf.

Bartek, kl.IV

 

Przyciemnione światło wprowadziło tajemniczy nastrój i budziło napięcie. Aktorzy bardzo dobrze zagrali swoje role. Ich stroje podkreślały czas i miejsce , w którym rozgrywała się akcja. Najbardziej podobała mi się Mary. Przez chwilę zamarzyłam o tym, by zagrać jej rolę.

Sara, kl.V

 

Moim zdaniem sztuka była fantastyczna. Podobała mi się, ponieważ pokazano w niej, że miłość, radość i szczerość potrafią przezwyciężyć wszystkie troski, trudności i rozkruszyć najtwardsze serca.

 

Musical bardzo mi się podobał. Rewelacyjne zmiany miejsc akcji i świetna oprawa muzyczna zrobiły na mnie największe wrażenie.

Piotr, kl. V