W setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

Okrągły jubileusz, jaki w tym roku przypada z okazji urodzin Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II już od stycznia stał się okazją do wielu uroczystości. Te zaś trwały będą zapewne do końca roku 2020, który został ogłoszony przez sejm Rokiem św. Jana Pawła II.
Reprezentacja naszej szkoły – Pani Dyrektor oraz poczet sztandarowy wraz z opiekunem – brała udział w podwójnej uroczystości w Jeziorzanach składającej się na ten właśnie jubileusz. Były to: 15 rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II oraz sprowadzenie do parafialnego Kościoła Miłosierdzia Bożego relikwii Ojca Świętego.
Wraz z pocztami sztandarowymi prawie wszystkich szkół z gminy Liszki uczestniczyliśmy najpierw we mszy świętej, którą prowadził ks. kardynał Stanisław Dziwisz – wieloletni współpracownik, towarzysz i przyjaciel Karola Wojtyły. Następnie udaliśmy się do szkoły, by tam wraz z całą szkolną społecznością, nauczycielami, księżmi i zaproszonymi gośćmi obejrzeć i wysłuchać piękny program poświęcony patronowi placówki oraz działaniom szkoły zainspirowanym nauczaniem Jana Pawła II. Na koniec można się było wpisać do pamiątkowej kroniki.

R.Galos