Wasze literackie wcielenia

– konkurs na Najciekawszą Charakteryzację Postaci Literackiej
Droga Szkolna Społeczności! Zapraszamy do galerii postaci literackich, która powstała dzięki Waszemu zaangażowaniu, czytelniczym zainteresowaniom, ogromnej wyobraźni, kreatywności, poczuciu humoru i TALENTOWI.
Jestem przekonana, że oglądając kolejne zdjęcia i realne wcielenia Waszych bohaterów książkowych nie tylko się uśmiechniecie, uśmiejecie, ale i zainspirujecie i zachęcicie do poznania tychże postaci sięgając do literackich źródeł. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych umiejętności – są zdjęcia, na których lekturowe pierwowzory wypadają wręcz mdło w porównaniu z Waszą wyobraźnią. Przed Wami plejada gwiazd literackich w ciekawych aranżacjach i oryginalnych wcieleniach, kogo Wy tu nie zobaczycie?! Jedne zagadki będą czytelne, nad odgadnięciem innych być może trzeba będzie się pogłowić…. Rarytasik, wizualna uczta. Oto Wy, jako…. No właśnie, jako kto?
Ogłoszenie wyników konkursu już wkrótce po konsultacji jurorów. Dobrej zabawy!

R.Galos

Myślę że po publikacji waszych zdjęć mogą się pojawić propozycje z telewizji i znanych wytwórni filmowych. Czekamy na nominacje do nagrody Oskara!

G.Regulski


01. Ania z Zielonego Wzgórza
02. Antoni Dohołow
03. Dedal
04. Herakles
05. Bella
06. Bombur
07. Demeter
08. Bilbo Baggins
09. Gandalf
10. Harry Potter
11. Jakub Błaszczykowski
12. Klara, Papkin i krokodyl
13. Mary Lennox
14. Zuzanna Pevensie
15. Piotr Pevensie
16. Pipi Pończoszanka
17. Willy Wonka
18. Królewna Śnieżka
19. Czarownica z Narnii
20. Afrodyta
21. Syzyf
22. Will
23. Kuki
24. Ida i Emil
25. Łucja Pevensie