Wychowanie przez czytanie

Uczniowie V klasy wzięli udział w tym roku szkolnym w projekcie „Wychowanie przez czytanie” Program miał na celu wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocję czytelnictwa i wartościowej literatury. Nasi uczniowie czytali  opowiadania zebrane w książce  „Gorzka czekolada”, a następnie omawiali prezentowane w opowiadaniach wartości. Naszej pracy towarzyszyły dyskusje, tworzenie plakatów i kolaży. Na zakończenie projektu uczniowie kręcili krótkie filmiki promujące różne wartości.

Wychowanie przez czytanie 2019 – Szkoła Podstawowa Mników – Przyjaźń
zobacz film =>


Co dał im ten projekt? Oto niektóre opinie:

„ … Bardzo podobała mi się ksiażka pt. „Gorzka czekolada”, a najbardziej podobała mi się wartość PRZYJAŹŃ, ponieważ mogliśmy sami nagrać odcinek o tej wartości i świetnie się przy tym bawić. Byłam w grupie z Emilką, Niną, Gabrysią, Zuzią i Dawidem, bardzo dobrze nam się nagrywało i współpracowało. Na szczęście, choć ku naszemu zdziwieniu, to nasz filmik wygrał eliminacje klasowe i został dodany na Youtube, z czego bardzo się cieszymy. Pokazaliśmy w naszym filmiku scenki, dzięki którym można się dowiedzieć, kim jest prawdziwy przyjaciel … ” Zuza Haber

„ … W konkursie „Wychowanie przez czytanie” podobało mi się to, że wszyscy podsuwaliśmy sobie pomysły, jedna osoba nagrywała, druga pomagała, a reszta brała udział w filmie. Każdy w coś się angażował. To była nasza wspólna praca.
Czas, który często spędzamy przed telefonami i telewizorami, możemy poświęcić na coś innego przygotowując wspólne projekty.
Ten czas był lepiej spędzony niż przed telefonem lub komputerem … ” Nina Kopeć

„ … Projekt wychowanie przez czytanie to moim zdaniem świetny pomysł na lekcje wychowawcze, ponieważ wiele uczy i mamy przy tym świetną zabawę. Moim zdaniem najlepszym opowiadaniem było to z wartością szacunek, ponieważ dużo mnie ta laktura nauczyła i dała sporo do myślenia … ” Natalia Osuchowska