20-lecie Europejskiego Dnia Języków Obcych

Urodzinowe spotkanie z okazji 20-lecia Europejskiego Dnia Języków Obcych

Po raz pierwszy Dzień Języków Obcych był obchodzony 26 września 2001. W tym roku przypadła zatem 20. rocznica ustanowienia tego dnia swoistym świętem języków. Wiadomo, co jest jego celem! Pokochanie różnorodności, kultur, nabycie umiejętności językowych, dzięki którym będziemy mogli zwiedzać i podziwiać różne kraje i czuć się w nich jak u siebie w domu. Podróże zaś poszerzają nasze horyzonty, czynią nas ludźmi otwartymi, ciekawymi innych, a wreszcie uczą być tolerancyjnymi. Same korzyści. Plusy tylko dodatnie
A jak my chcieliśmy przekonać Was do umiłowania języków? Przez żołądek! Jak to na urodzinowym spotkaniu bywa, na stolikach królowały torty, ciasta, desery i wszelakie słodkości charakterystyczne dla wybranych przez Was państw. Ależ komisja miała przyjemne zadanie! Ocenie podlegały walory smakowe przygotowanych pyszności, sposób podania deserów, piękne odczytanie składników i sposobu wykonania po angielsku oraz ogólny „wystrój” stolika i zaangażowanie klasy. Wybór nie mógł być łatwy, bo wszyscy bardzo się postaraliście! Minimalnymi różnicami w punktach ustalono następujące miejsca klas na podium:
III miejsce – klasa 8 – Włochy
II miejsce – klasa V – Niemcy
I miejsce – klasa VII – Hiszpania
Na pochwałę i wyróżnienie zasługuje klasa IV za przygotowanie fantastycznych plakatów reklamujących Wielką Brytanię – nagrodzone oceną celującą z j. angielskiego, a klasa VI wyróżniła się iście wersalską kulturą, elegancją stolika oraz estetyzmem – wszystko wykwintnie i ze smakiem! Wybór Francji do czegoś zobowiązywał! Mamy nadzieję, że i maluchy wyszły z tego spotkania usatysfakcjonowane i z błogim uczuciem „słodkosytości”.

Do zobaczenia na wyzwaniach językowych w przyszłym roku!
R.Galos