Bezpieczniej z kartą rowerową

Z dużym zapałem uczniowie klasy czwartej przystąpili do nauki przepisów ruchu drogowego oraz praktycznych ćwiczeń przygotowujących do uzyskania Karty Rowerowej.
Na początku skontrolowaliśmy wyposażenie i sprawność działania rowerów. Minimalne wyposażenie to sprawnie działający hamulec, sygnał dźwiękowy oraz czerwone światło odblaskowe z tyłu. Wszystkie rowery spełniały te wymogi z nawiązką, należało jedynie wyregulować prawidłowe ustawienie kierownicy i siodełka a czasem też uzupełnić ciśnienie w oponach. Następnie skontrolowaliśmy wyposażenie rowerzystów. Zwróciliśmy uwagę na rolę kasków, kamizelek, opasek odblaskowych oraz ochraniaczy.
Muszę przyznać że dzieci polskie starały się jak mogły pomagać dzieciom z Ukrainy w przyswojeniu sobie wymagań i pojęć potrzebnych do przygotowania się do bezpiecznego poruszania się po drogach.
Tej jesieni nie udało nam się ze względu na pogodę przeprowadzić Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym zakończonego egzaminem na Kartę Rowerową dla dzieci starszych, ale wszyscy rozpoczęli przygotowania do jego wiosennej edycji.

pomoce do Karty Rowerowej —>>

Grzegorz Regulski