Dzień Zdrowia dla Mamy i Dziecka

który odbędzie się 29 maja 2022 roku od godz. 13.00 do 18.00 na Rynku w Liszkach oraz w SPZOZ w Liszkach.

Podczas wydarzenia odbędą się:

bezpłatne praktyczne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży organizowane przez lokalne jednostki OSP na płycie Rynku w Liszkach,
bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet obejmujące: USG Dopplera, USG piersi, badanie osteoporozy, które odbędą się w Przychodni w Liszkach,
bezpłatny kurs pierwszej pomocy dla kobiet pod kątem opieki nad noworodkiem (m.in prawidłowa reakcja na zakrztuszenie) jak również kurs samobadania piersi dla kobiet, który odbędzie się na płycie Rynku w Liszkach,
Dla dzieci i młodzieży przewidujemy upominki w postaci: dyplomu udziału w kursie pierwszej pomocy, koszulek, czapeczek, kolorowanek, odblasków itp.

Ponadto dla dzieci zorganizowane zostaną zajęcia sprawnościowe oraz plastyczne – zajęcia poprowadzą strażacy oraz przedstawicielki kadry nauczycielskiej ze szkół w Kaszowie.

O stronę gastronomiczną imprezy zadba Lisiecki Klub Seniora, który zobowiązał się zorganizować grilla z możliwością zakupienia kiełbasek oraz kaszanki, jak również napojów.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Akademia Lidera Społeczności Lokalnej prowadzonego przez Fundację Przestrzeń Rozwoju, z inicjatywy SPZOZ w Liszkach z pomocą Urzędu Gminy Liszki.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za pomoc w rozpowszechnieniu informacji, zachęcenie dzieci oraz młodzieży do udziału w kursie, a mamy do skorzystania z bezpłatnych kursów i badań profilaktycznych.

Przewidujemy obecność Ekodoradców na wydarzeniu, każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać informację na temat dotacji do wymiany źródła ciepła oraz termomodernizacji budynków.

Pozdrawiam Serdecznie,

Katarzyna Mrożek

Podinspektor ds. ochrony powietrza
Ekodoradca
Urząd Gminy Liszki
ul. Mały Rynek 2
32-060 Liszki
tel. (12) 257 65 49