Festyn Rodzinny

25 maja przy Szkole Podstawowej w Mnikowie po raz kolejny odbył się festyn rodzinny. Okazją do spotkania był Dzień Mamy i Taty oraz nadchodzący Dzień Dziecka. Festyn stał się doskonałą okazją do zintegrowania lokalnej społeczności oraz świetnej zabawy na świeżym powietrzu.

Pośród wielu znamienitych gości, którzy się zjawili, (nie sposób ich wszystkich wymienić) warto wymienić nowego Wójta Gminy Liszki Pana Wojciecha Starowicza, który uświetnił festyn krótkim przemówieniem.
Pierwszą część na sali gimnastycznej poprowadzili nauczyciele Jolanta Majka i Jan Korpak. Imprezę rozpoczęła powitaniem gości Pani Dyrektor Izabela Witkowska. Następnie na scenie zaprezentowali się najmłodsi. Oddziały przedszkolne, Zerówka i klasa I przygotowały piosenki niespodzianki dla Mamy i Taty. Klasy starsze zaprezentowały niemałe umiejętności aktorskie w przedstawieniu Mnikowskie Dziady z krakowiakiem klas II i III oraz układem tanecznym „Toca Toca” klasy IV.
Następnie na scenie zaprezentowały się w solowych występach Maria Sikora, Lilianna Rusin i Marta Łączyńska.
Po zakończeniu występów na sali gimnastycznej zainteresowanie przybyłych przeniosło się na szkolne boisko. Najpierw rodzice gładko pokonali absolwentów szkoły, a potem naprzeciw siebie wyszły dwa spragnione zwycięstwa zespoły: rodziców i nauczycieli. Po zaciętym trzysetowym pojedynku górą okazali się rodzice, choć nauczyciele stawili im duży opór. W międzyczasie można było korzystać z licznych atrakcji, m. in. zamków dmuchanych, wziąć udział w loterii fantowej, poćwiczyć przejazd rowerem na specjalnie przygotowanej trasie, pomalować twarz, zrobić sobie tatuaż bądź skosztować przygotowanych przysmaków. Przy wozach strażackich można było spróbować swoich sił we wspinaczce skrzynkowej z zabezpieczeniem.

Warto podkreślić, że w ostatnią sobotę maja dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja. Doskonałe były też humory po festynie, który okazał się udaną imprezą, dzięki dużemu zaangażowaniu Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego, innych pracowników szkoły oraz Rodziców. Pozostaje mieć nadzieję, że festyn rodzinny przy Szkole Podstawowej w Mnikowie będzie na stałe gościł w kalendarzu lokalnych imprez.

Leszek Galarowicz