„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,kim jest i czym dzieli się z innymi.”
Słodkie serca – wielka pomoc. Finał akcji „Wyślij pączka do Afryki”
Z radością podsumowujemy zakończenie trwającej ponad miesiąc akcji charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki”, która po raz kolejny pokazała, jak wiele dobra drzemie w naszej szkolnej społeczności.
Finałem przedsięwzięcia był kiermasz słodkości przygotowany przez klasę IV, wcześniej podobne zrealizowały V, VI, VII i VIII. Wszystkie grupy wykazały się ogromną pomysłowością oraz doskonałą organizacją – od podziału zadań, przez przygotowanie wypieków i deserów, aż po sprawne rozliczenie zebranych środków.
Stoły niemalże uginały się pod ciężarem pyszności: ciast, galaretek, deserów, muffinek czy popcornu. Inicjatywy podjęte przez poszczególne klasy przyniosły radość nie tylko wszystkim miłośnikom słodkości, ale przede wszystkim zaowocowały piękną współpracą i wspólnym sukcesem.
Dzięki zaangażowaniu uczniów, wychowawców oraz ogromnemu wsparciu rodziców, dziadków i całej społeczności szkolnej udało się zebrać imponującą kwotę 2322,90 zł, która została przekazana na konto Fundacji Kapucyni i Misje.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w tę inicjatywę – uczniów, nauczycieli, rodziców, babć i dziadków, a także do Pani Karoliny, która czuwała nad suto zastawionymi stoiskami i trzymała nadzór nad porządkiem. Dziękujemy również najmłodszym uczniom z oddziałów przedszkolnych, którzy z uśmiechem i cierpliwością ustawiali się w kolejce po swoje ulubione przysmaki.
Każdemu z osobna i wszystkim razem składamy wyrazy wdzięczności – w imieniu dzieci i potrzebujących, do których trafi nasza pomoc, wspierając realizację ich najpilniejszych potrzeb.
Przyznajcie, że to bardzo przyjemne móc tak słodko dzielić się dobrem:) DZIĘKUJEMY!
Opiekunowie SKW






