INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Choć pierwszy dzień nowego roku wspólnie przywitaliśmy w czwarty dzień września, to już, zgodnie z kalendarzem, 1.09.2017 sztandar naszej szkoły i reprezentacje uczniów prawie wszystkich klas brały udział w bardzo uroczystym spotkaniu na mszy świętej w katedrze na Wawelu.

Poczty sztandarowe, dyrektorzy, nauczyciele, radni, proboszczowie i rodzice wszystkich szkół gminy Liszki licznie przybyli na wawelskie wzgórze, by nie tylko z Bożym błogosławieństwem stanąć przed wyzwaniami i trudami nowego roku szkolnego, ale także by uczcić w ten sposób pamięć o tragicznych wydarzeniach sprzed 78 lat.

Wawelskim uroczystościom towarzyszyli również przedstawiciele władz gminy i powiatu.

A my, już tradycyjnie, w poniedziałkowy ranek ruszyliśmy na nasze niewielkie mnikowskie wzgórze i w nowym, bardzo licznym gronie ? bo już nie tylko jako gimnazjaliści, ale i uczniowie klas I-III, IV, V i VII Szkoły Podstawowej w Mnikowie wysłuchaliśmy krzepiących słów proboszcza Święciaka, jeszcze nawiązującego do wspomnień wakacji, do radości z podróżowania po pięknych zakątkach Polski, ale już przygotowującego nas do wysiłku i pracy.

Na sali gimnastycznej klasa IIIB w krótkim montażu słowno-muzycznym wspomniała o Wrześniu roku 1939, o zderzeniu spokojnego życia z wielką tragedią wojny.

Po powitaniu przez panią dyrektor M. Duchnik zarówno nowych w naszej szkole uczniów jak i nauczycieli, po krótkim zaznajomieniu wszystkich z najważniejszymi zmianami, jakie przyniosła reforma oświaty i z ogromem pracy i inwestycji, jakie miały miejsce podczas wakacji, uczniowie spotkali w pięknie odnowionych salach ze swoimi wychowawcami i ROK SZKOLNY 2017/2018 rozpoczął się na całego! A teraz już tylko, byle do wakacji.

R.G.