KTO POJEDZIE DO BRUKSELI

Tegoroczny Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole podporządkowany był priorytetowi wyłonienia w ramach udziału w konkursach przygotowanych na tę okazję wybrańców wycieczki do Brukseli.

Po bardzo zaciętej walce Pani Dyrektor M. Duchnik towarzyszyć będą Kamila Prorok z IIIa i Kacper Grzesiak – uczeń klasy IIa gimnazjum. Kamila i Kacper zostali zwycięzcami konkursu wiedzy o krajach anglo i –niemieckojęzycznych połączonego ze znajomością języka angielskiego oraz wiedzą na temat patrona naszej szkoły księcia J. Poniatowskiego. Konkurs przygotowały panie D. Szostak i R.Galos w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Uczniowie, którzy przystąpili do konkursu mieli do opanowania ponad 200 pytań z zakresu wiedzy kulturoznawczej o krajach anglo i –niemieckojęzycznych, kilka stron zwrotów angielskich przydatnych w każdej okazji, musieli się też wykazać szczegółową znajomością biografii patrona.

Eliminacjami do finału – konkursu „Jeden z dziesięciu”- był test, sam finał natomiast odbył się w formie ustnej rywalizacji. Konkursowi towarzyszyło bardzo dużo emocji – dziesiątka finalistów wykazała się niesamowitą wiedzą ( nie można pominąć faktu, że wśród tejże dziesiątki znalazły się dwie uczennice klasy VII – Magdalena Garncarz oraz Martyna Góralczyk ), a zwycięzcy dodatkowo dużym opanowaniem. Piątka Wspaniałych – Gabrysia Zajgier, Kamila Prorok, Klaudia Nowak, Julia Mielczarek i Kacper Grzesiak prezentowali wiedzę na naprawdę dużym poziomie. Byłyśmy pod ogromnym wrażeniem opanowania przez Was tak obszernego materiału w tak krótkim czasie! Warto jednak było walczyć, bo i nagroda jest nietuzinkowa – pobyt w Brukseli z bogatym programem zarówno turystycznym jak i społeczno-naukowym. W planie zwiedzanie miasta, zwiedzanie Parlamentu Europejskiego, spotkanie z prof. R. Legutką i wykład na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, wizyta na trybunie Sali Plenarnej i in.

Wszystkim uczestnikom konkursu należą się wyrazy uznania – za determinację, pracę i zaangażowanie, a zwycięzcom dodatkowo gratulacje i życzenia udanego pobytu na salonach Europy. Czekamy na ciekawe relacje z pobytu.

R.Galos

{igallery id=2549|cid=105|pid=1|type=category|children=0|addlinks=0|tags=|limit=0}