Nie ustajemy, działamy, pomagamy!

Za nami już kolejne tygodnie akcji SOS dla Ukrainy i na rzecz wsparcia misji kapucynów Wyślij pączka do Afryki. Swoje działania przeprowadziły już oprócz klasy VIII klasa VII i klasa VI. Obydwie z wielkim zaangażowaniem, każda ze swoim własnym pomysłowym akcentem.

Tydzień naszych działań skoncentrowany był na przeprowadzeniu zbiórek na rzecz potrzebujących uchodźców. Oprócz zbiórki pieniężnej, w której cały czas biorą udział zarówno wszyscy uczniowie szkoły jak i nauczyciele, zorganizowaliśmy też inne akcje, które zaplanowaliśmy na trzy dni.
W środę obsługiwaliśmy stoisko z przygotowanymi przez nas smakołykami. Kilka osób upiekło pyszne ciasta, inni zaś popisali się wyśmienitymi ciastkami, kolejni wykonali galaretki i koktajle. Wszystko rozeszło się na trzech pierwszych przerwach. W czwartek wraz z dziewczynami przyniosłyśmy zrobione własnoręcznie bransoletki, a podczas przerw robiłyśmy kolorowe warkoczyki. Z tej atrakcji, której już od poniedziałku nie mogły się doczekać pierwszo, drugo i -trzecioklasiści, korzystały szczególnie dziewczynki. Pięknie wystrojone, z kolorowymi warkoczykami we włosach, zadowolone spacerowały szkolnymi korytarzami. W ostatnim dniu ponownie przygotowaliśmy ciasta , koktajle i galaretki. Okazało się, że ta forma działania nie nudzi się ani organizującym, ani kupującym. Myślę, że jako klasa zorganizowaliśmy te akcje wspólnie i fajnie.
Nina kl.VII
Ze sporym przejęciem do akcji przystąpiła następnie klasa VI. I tu atrakcją główną był kiermasz smakowitości, szóstaki dodatkowo dla kupujących przygotowali małe gratisy w postaci ukraińskich cukierków o smaku czekoladowym; jeden dzień poświęcony był sprzedaży biżuterii wykonanej przez szóstoklasistki, wśród gadżetów znalazły się też piękne serca niebiesko-żółte ręcznie robione przez jednego z chłopców.
Nie ustajemy, działamy, wierzymy, że to co robimy, przekuwa się na realną pomoc. Dziękujemy wszystkim, którzy w te akcje angażują swój czas, produkty?, pieniądze i po prostu siebie!
Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu