Pożegnanie, pożegnania z pożegnaniem …

Pożegnanie klasy VIII – pożegnanie Pani Aleksandry Kameckiej

Z perspektywy czwartoklasisty, nie mówiąc już o przedszkolaku, koniec szkoły wydaje się bardzo odległą przyszłością i trudno wyobrażalną abstrakcją. Z perspektywy rozpoczynającego pracę nauczyciela w swej pierwszej szkole – a takim była Pani A. Kamacka – perspektywa emerytury wydaje się futurystyczno-lemowską wizją – choć prawdopodobną, to jednak mało rzeczywiastą. Dzień 23 czerwca 2022 roku okazał się urzeczywistnieniem tych dwóch perspektyw.


Dla Pani Kameckiej było to pożegnanie z pracą, szkołą, uczniami, absolwentami szkoły i odejście na emeryturę po kilkudziesięciu latach nauczania, wychowywania, pielęgnowania i przekazywania kolejnym pokoleniom ważnych wartości, dla klasy ósmej – pożegnanie ze szkołą podstawową, koleżankami, kolegami, wychowawczyniami, nauczycielami i początek dalszej życiowej drogi z wieloma jeszcze rozstajami i znakami – drogowskazami wymagającymi wyborów, podjęcia decyzji i konsekwencji w dążeniu do celu wybraną ścieżką.


Nic zatem dziwnego, że dzień ten był pełen napięcia, emocji, wzruszeń, łez, uścisków, wspomnień i ciepłych słów.
Zamiast nadmiaru językowego opisu, zapraszam do fotorelacji – zdjęcia przypomną więcej, pozwolą indywidualnie odtworzyć towarzyszące wydarzeniom przeżycia. Choć, zgodnie ze słowami naszej noblistki: „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy„, pamięć i współczesna technologia pozwalają nam udać się w podróż do przeszłości. Zatem zapraszam!


R. Galos

oczywiście był jeszcze komers


Zdjęcia – G. Regulski