Realizacji akcji „Odblaskowa szkoła”

Z dniem 31 października skończył się czas realizacji akcji „Odblaskowa szkoła”. Nasz szkoła włączyła się w projekt realizując dużo działań.
Najmłodsi uczniowie przypominali mieszkańcom Mnikowa o obowiązku noszenia odblasków poprzez rozdawanie samodzielnie wykonanych elementów odblaskowych oraz w czasie apelu w naszej szkole. Podczas występów uczniowie prezentowali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze recytując wiersze, jak i śpiewając piosenki związane z odblaskami. W czasie trwania akcji naszą szkołę odwiedzili również policjanci z Komisariatu w Zabierzowie oraz Pani policjantka z Wojewódzkiego Komisariatu z Krakowa, którzy to prowadzili zajęcia z uczniami przypominając im zasady zachowania się na drodze. Wszyscy nauczyciele przeprowadzili lekcje i pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Powstały liczne gazetki ścienne, uczniowie brali udział w konkursie plastycznych pt. „Moje bezpieczeństwo w ruchu drogowym” oraz wykonywali plakaty z hasłem „Bezpieczeństwo na drodze”. Powstał film wykonany przez nasze uczennice informujący jak prawidłowo przechodzić przez ulicę oraz zwracający uwagę na noszenie odblasków. Uczennice z klasy III oraz VI przygotowały piosenki promujące bezpieczne poruszanie się po drogach z elementami odblaskowymi.
Dzięki naszym działaniom mam nadzieję, że znacznie wzrosła świadomość tego, że, aby być bezpiecznym na drodze musimy nosić odblaski.


filmik z apelu —->>>