„Słodziakowe zawirowanie”

Z nowym rokiem szkolnym pojawiło się, jak to bywa, wiele nowości w szkole. Pani Dyrektor uznała, że Słodziakowa akcja może być dla nas cenna i wartościowa, i zachęciła nas, czyli klasy I-III, do w niej udziału. I rzeczywiście, rozkręciła się ta akcja u nas, na całego!

Zaciekawiły nas historie “Gangu Słodziaków”, pluszowych zwierzaków z leśnej polany, bohaterów książki. Spodobały się maskotki, które przybyły do naszej szkoły. Z chęcią zabraliśmy się do czytania książki. Zaczęliśmy też tworzyć nowe historie Słodzików. Znalazła się grupa solidnych czytelników, którzy za głośne czytanie w domu codziennie otrzymywali naklejki do
Albumiku. Ostatecznie postanowiliśmy urządzić Słodziakowe Spotkanie pod hasłem:
„Słodziaki witają!
Do czytania zachęcają!”
“Pod starym drzewem, na leśnej polanie”, spotkały się dzieciaki z klasy przedszkolnej, pierwszej, drugiej, czwartej. Trzecioklasiści przedstawili charakterystykę każdego zwierzaka; ptak, ssak, co je, gdzie żyje. Z miłą publicznością śpiewali piosenkę „Chodź, chodź poznaj Gang Słodziaków”. Prawdziwe zasłuchanie ogarnęło nas, gdy nasi nauczyciele, rodzice i dorośli przyjaciele, odegrali role bohaterów książki, czytając historię „Sowy Zosi”. To było zachwycające! :). Wtedy też, klasa pierwsza prezentowała ilustracje, druga komiksy, a trzecia opowieści z nowymi przygodami sympatycznych postaci z książki. Wesoła słodziakowa parada oraz słodkie częstowanie energetycznie pobudzały uczestników spotkania. Dużo dobrego humoru oraz radosnych przeżyć dostarczył nam Słodziakowy Dzień oraz cała akcja! Teraz, z przejęciem, czekamy czy nasze konkursowe prace zdobędą uznanie konkursowego jury? Zobaczymy 🙂 !