„SMERFNE ZDOLNOŚCI” – czyli o tym jak klasa VII żegnała klasę VIII

Dzień przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego odbył się apel nagród i pożegnań. Pani Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym docenili zdolności sportowe, naukowe i twórcze, wręczając medale i nagrody za wszelakie osiągnięcia naszym uczniom. Klasa VII również postanowiła wręczyć niezwykłe nagrody swoim starszym kolegom – „SMERFNE ZDOLNOŚCI”.

Wraz z wychowawcą p. Januszem przygotowali koszulki dzięki, którym klasa VII zamieniła się w gromadkę utalentowanych Smerfów, uprzednio uprowadzonych z widowni przez groźnego Gargamela /Basię/ i niesfornego Klakiera /Kornelię/. Ukojeniem dla przerażonych ósmoklasistów była Smerfetka /Gabrysia/, która pomogła im zamienić się w te urocze bajkowe Radości i zamieszkać w smerfnej wiosce 🙂
Zapraszamy do poczytania poniżej o zdolnościach naszych SMERFÓW, jakie odkryła i pokazała klasa VII wraz z wychowawcą 🙂

SMERF TROSZCZYCIEL /Lilka/
Zapraszamy tu do nas osobę delikatną, wrażliwą, ciepłą i czułą na najmniejszą krzywdę, to Ona troszczy się o każdego i zawsze, kocha najmniejszego robaczka, a Jej głos ukoi nawet najbardziej skołatane Gargamelowym strachem serce….

SMERF HARMONIUSZ /Sebastian/
To postać niezwykła, kryje w sobie artystyczną duszę, zawsze pogodny i trochę tajemniczy, gra na pianinie i można Go zobaczyć z wielkim złotym saksofonem, nawet motyle, ważki, pająki i węże są Mu posłuszne, urzeczone Jego muzyką. Jednak chętnie odbija muzyczną piłeczkę i zamienia ją na prawdziwy sport.

SMERF PISARZ /Julka/
Drugiego takiego nie znajdziecie, tego smerfa nikt nie wyprowadzi z równowagi, ma dystans do świata i zaraża spokojem. Niczego nie robi za wszelką cenę, bo wie, że wszystko ma swój czas. To smerf, który ma wszelkie myśli uporządkowane. Czego nie namaluje to opisze, a pisze pięknie, o czym już wie cała Polska.

SMERF KOLARZ /Tytus/
Zapraszamy do nas osobę zwinną i sprytną. Jego zdolności ścisłe, są godne podziwu. Nie przeliczymy, jak wiele razy obróciły się koła w jego rowerze, ale On na pewno, by wiedział, bo często przemierza mnikowskie szlaki, a i liczyć dobrze potrafi. Strategia to jego konik nie tylko gameingowy, ale też szachowy, bo od dawna w tej mądrej grze trudno Go pokonać.

SMERF RAJDOWY /Marta/
To smerf o nadprzyrodzonych zdolnościach, zawsze ma spektakularne wejście niczym czerwone cabrio – ferrari na polskiej autostradzie. Na każdy problem znajduje szybkie rozwiązanie, a w głowie ma więcej pomysłów na sekundę, niż auto wyścigowe koni mechanicznych. Nie ma dla Niej rzeczy niemożliwych, czego dotknie to się udaje. Kreatywność to Jej drugie imię. Nadążyć za Nią, to kosmiczne wyzwanie.

SMERF PIŁKARZ /Franek/
Zapraszamy do nas twardego sportowca. Nieważne ile kolan rozbitych, nie poddaje się nigdy. Nie zna co to gniew i złość. Zawsze jest pogodny i zadowolony z życia. Swoim pozytywnym nastawieniem zaraża innych i uczy być fair. Jeśli myślisz, że ten smerf Cię nie słucha, mylisz się! Nic nie umknie Jego uwadze. On wie wszystko i zawsze Ci pomoże!

SMERF ZGRYWUS /Emilka/
Jeśli trapią Cię w życiu smutki, koniecznie poznaj tego smerfa. Niby znienacka, niby z ukrycia coś zniknie coś się pojawi, ten smerf zawsze wie jak wszystkich rozbawić. W mundurze poważna, w szkole zaskakuje, na każdej przerwie zawsze coś zmaluje. To wielki intelekt, kocha grube książki, bardziej niż podręczniki szkolne.

SMERF MYŚLICIEL /Kuba/
Tego smerfa często nam brakowało, zimowe katary i inne poczwary zabierały nam czas, który chcieliśmy spędzać razem. Na pozór spokojny myśliciel, a w głębi, niejeden zabawny psikus się kłębi.

SMERF PRACUŚ /Marysia/
Ta smerfna dusza to prawdziwa koniara, jeździectwo i opieka nad tymi pięknymi majestatycznymi zwierzętami to Jej prawdziwa, choć wymagająca pasja. Zniosła niejeden upadek w jeździectwie i zawsze podniosła się zwycięsko, bo odwaga to Jej drugie imię.
Pisze liryczne wiersze i kocha teatr. Choć bardzo młoda ma za sobą debiut muzyczno-aktorski w prawdziwym clipie, który już miał swoją premierę.

SMERF OSIŁEK /Miłosz/
Zapraszamy tu do nas, człowieka silnego o potężnym sercu. Każdemu pomoże, wszystko przemyśli i zawsze trzyma się prawdy. Tak jak wagi dźwiganego ciężaru nie da się oszukać, tak temu smerfowi zawsze warto ufać. Ma swoje zdanie, silną osobowość i trzyma się zasady, że tylko spokój może nas uratować.

SMERF LALUŚ /Nastka/
Jeśli chcecie poznać trendy, modowe triki jak być pięknym, udajcie się do Niej. To Ona wie jak zadbać o zdrowie i urodę. Jest pogodna, wyluzowana i potrafi na wszystko znaleźć czas oraz zorganizować życie nawet bez kalendarza. Każdemu doradzi, że odpoczynek i praca muszą się równoważyć. I jeszcze jednej tajemnicy nie wiecie, że w głębi serca ma muzykę, taniec i śpiew.

SMERF WIELBICIEL /Szymon/
Smerf ten uwielbia być zakochany, pewnie w każdej klasie znajdziecie Jego wielbicielki. A to dlatego, że jest świetnym kumplem. Zawsze można liczyć na Jego słowo i pomoc. Można prowadzić rozmowy bez końca i na wszystkie tematy. Jeśli zaczyna zadanie, zawsze je odpowiedzialnie doprowadza do końca. Można Mu zaufać i wszystko powierzyć w ciemno. Czego dotknie, obraca w działanie i sukces. To mistrz dyplomacji, a to ważne w miłości i w życiu.

SMERF ROZWAŻNIAK /KAJA/
Rozważna i romantyczna. Bardzo chcielibyśmy, by dziś z nami była. Pamiętamy o Niej, bo jest nam bardzo bliska. Utalentowana, spokojna i mądra, każdego wysłucha i każdemu doradzi, mogłaby być psychologiem szkolnym i uczyć nas dystansu do świata. Bardzo za Nią tęsknimy, Jej talentem, mądrością i rozwagą.

MAMY JESZCZE JEDNĄ SMERFNĄ ZDOLNOŚĆ /p. Kasia/
To osoba niezwykła, która posiadła umiejętności całej smerfnej wioski, by ogarnąć to towarzystwo.
Złoty hełm świadczy o wielkim wyzwaniu, które podjęła niczym amerykański futbolista.
Na dobre i na złe, trwała przy każdym smerfie i cierpliwie, z miłością i humorem prowadziła każdego do tego ważnego momentu – chwili wyjścia z wioski smerfów na świat.
Pani Kasiu gratulujemy tak wspaniałej gromadki i tak wiele zdobytych smerfnych zdolności.
To Pani pomogła naszym koleżankom i kolegom przeżyć w tej szkole najpiękniejsze chwile i zapisać je w pamięci.

/fragment autorskiego scenariusza kl. VII/
J. Majka