We czwartek 13 października

Ślubowanie klas I, Dzień Komisji Edukacji Narodowej i Konkurs Wiedzy o Patronie
We czwartek 13 października symbolicznie przyjmowaliśmy do grona uczniów naszej szkoły przedszkolaków, pierwszoklasistów, świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej oraz upamiętniliśmy patrona szkoły księcia Józefa Poniatowskiego. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Izabela Witkowska, która powitała grono pedagogiczne, pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców. Złożyła też Gronu Pedagogicznemu życzenia z okazji ich święta, przede wszystkim spokoju i zdrowia. Następnie na scenie pojawili się najmłodsi, którzy po występie zostali pasowani na przedszkolaków przez Panią Dyrektor. Wreszcie uczniowie klasy pierwszej musieli dowieść, że zasługują na to, aby uroczyście przyjąć ich w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej w Mnikowie. Pierwszoklasiści na medal zdali egzamin z wiedzy o Polsce przeprowadzony przez przedstawicieli szkolnego samorządu i przystąpili do ślubowania.


Po krótkiej przerwie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w części artystycznej związanej z Dniem Edukacji Narodowej. Chór pani Jolanty Majki nie po raz pierwszy pokazał skalę muzycznych talentów uczniów mnikowskiej szkoły. Na koniec tej części mogliśmy zobaczyć, jak z krakowiakiem radzą sobie uczniowie klasy I i III.
Ostatnim akcentem czwartkowych uroczystości był Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły, w którym rywalizowali uczniowie klas 4-8. Poziom był wysoki, a finałowa rywalizacja między uczniami klasy 7 Szymonem Koźbiałem i Tytusem Kłosińskim wzbudziła żywe reakcje publiczności. Ostatecznie zwyciężył Szymon, który obronił tytuł z zeszłego roku.

Leszek Galarowicz