Wycieczka do Ogrodzieńca

„W dniu 17 września wraz z klasą 5 wybraliśmy się na wycieczkę. Pierwszym punktem zwiedzania był zamek oraz Sala Tortur. W trakcie oprowadzania dowiedziałam się kilka nowych informacji .
Następnie poszliśmy do Parku Miniatur , i tam strzelaliśmy z łuków oraz zobaczyliśmy miniaturowe zamki , i nie tylko . W parku było przejście do Domu Strachów . Kiedy tam weszliśmy , zrobiło się ciemno i ze ścian wyskakiwały różne straszne przedmioty . Wszyscy piszczeli i krzyczeli ze strachu.
Naszym ostatnim punktem zwiedzania był park doświadczeń . Gdy weszliśmy do parku pierwszą rzeczą , którą mieliśmy zrobić to zjazd saneczkowy na który wszyscy czekali . Potem z przewodnikiem obeszliśmy resztę parku . Dowiedzieliśmy się , jak powstają różne złudzenia optyczne i np. wiry . Było to naprawdę bardzo ciekawe .
Moim zdaniem wycieczka była bardzo fajna . Sytuacja która utkwiła mi w głowie to oczywiście zjazd saneczkowy .Uważam że warto było pojechać na tego typu wycieczkę .”
Nina Kopeć klasa 7

„O godzinie 9:00 byliśmy już na miejscu w Ogrodzieńcu. Najpierw zwiedzaliśmy zamek. Zatrzymywaliśmy się w różnych, ciekawych i ważnych miejscach a pani przewodniczka opowiadała nam historię zamku. Najbardziej wpadła mi w pamięć legenda o czarnym psie. Następnie poszliśmy na tor saneczkowy, było bardzo ekscytująco, ponieważ mogliśmy sami hamować i rozpędzać się. Potem udaliśmy się do parku miniatur w którym obejrzeliśmy stare zabytki ale w pomniejszeniu, wyglądało to bardzo śmiesznie i chciałam zostać tam dłużej .Przyszła kolej na dom strachów ! Czekałam na niego całą wycieczkę i nie żałuje, był super ! W pewnym momencie naprawdę się wystraszyłam, bo za moimi plecami wyskoczył z budy czarny pies!
Po wyjściu z domu strachów została nam ostatnia atrakcja czyli park doświadczeń! Nauczyłam się i obserwowałam tam wiele ciekawych doświadczeń fizycznych, a najlepsze było to, że potem mieliśmy chwilę czasu by samodzielnie przetestować różne przygotowane atrakcje.
Całą wycieczkę wspominam bardzo dobrze i nie mogę doczekać się następnych wyjazdów z naszą klasą.”
Sara Sieprawska klasa 7

„Według mnie wycieczka była bardzo ciekawa, wiele rzeczy się z niej nauczyłam. Świetne było też to, że mogliśmy sami sprawdzić jak różne rzeczy działają. Straszny był też dom strachów. Bardzo podobał mi się park miniatur, wszystkie miasta były dobrze pokazane z lotu ptaka mogliśmy się poczuć jakbyśmy byli ptakami.”
Natalia Osuchowska klasa 7

„Bardzo podobała mi się wycieczka do Ogrodzieńca. Było tam dużo fantastycznych atrakcji ale najbardziej spodobał mi się sam Zamek po którym oprowadzała nas Pani przewodniczka. Odwiedziliśmy park miniatur, dom strachów oraz park doświadczeń ,obok którego można było skorzystać z toru saneczkowego. Chętnie udałabym się do Ogrodzieńca jeszcze raz.”
Gabrysia Suska klasa 7

„Wycieczka do Ogrodzieńca była ciekawa ponieważ dowiedzieliśmy się dużo o historii zamku Ogrodzieniec. Odwiedziliśmy również park miniatur ,w którym podziwialiśmy budynki z całej Polski w pomniejszeniu, wyglądały one jak prawdziwe. A na koniec wycieczki odwiedziliśmy park doświadczeń gdzie mogliśmy zobaczyć i wziąć udział w wielu doświadczeniach. Wycieczka bardzo mi się podobała a w dodatku miło spędziłam czas z klasą.”
Emilka Góralczyk klasa 7