Wylosuj anioła

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo – Rodzice, cała Szkolna Społeczności!
Wzorem roku ubiegłego zachęcamy – tym razem, ze względu na panującą sytuację – rodzinnie – do wzięcia udziału w szlachetnym przedsięwzięciu – to AKCJA WYLOSUJ ANIOŁA – WYŚLIJ KARTKĘ DO DZIECKA W SZPITALU ONKOLOGICZNYM
Kartkę można kupić, ale niewątpliwie większą radość sprawi taka, która będzie własnoręcznie przez Was przygotowana – a macie rozliczne talenty, jesteście twórczy, pomysłowi, to dzięki Wam na buziach chorych dzieci pojawi się uśmiech, a w sercach zagości radość.
Poniżej znajdziecie link do tej akcji – wybierzcie dziecko, dla którego chcielibyście napisać kartkę, zostańcie ANIOŁAMI STRÓŻAMI dzieci, które cierpią – radość, którą sprawicie im z okazji zbliżających się mikołajek jest nie do oszacowania. Młodszym dzieciom pomogą rodzice, gdybyście mieli problemy możecie też na najbliższych lekcjach wychowawczych dopytać wychowawców.
„Wylosuj anioła” – kartki dla dzieci z oddziału onkologicznego Gdy liczy się czas
https://www.zwrotnikraka.pl/akcja-wylosuj-aniola-wyslij-kartke-chorego-dziecka/

Dla tych, którzy lubią pisać, są wrażliwi, empatyczni, nieobojętni, mamy jeszcze jedną propozycję – to MARZYCIELSKA POCZTA jest to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie https://marzycielskapoczta.pl/ odnajdziecie adresy i profile dzieci, dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą.

Co warto o tej akcji wiedzieć?

Marzycielska Poczta nie jest działaniem jednostronnym i w tym tkwi jej wielka siła. Dzieci, do których napiszecie oraz ich rodzice, jeśli tylko mają taką możliwość, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent. Niejednokrotnie dzieci fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Możecie się o tym przekonać odwiedzając profile wybranych dzieci. Wejdźcie na stronę, zobaczcie sami, jak to wygląda. Włączcie się w akcje!

A może wraz z wychowawcami zredagujecie taki list – wyślecie go w imieniu całej klasy?
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcjach – podaruj innym radość!

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu