XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!
Nasza szkoła serdecznie zaprasza i zachęca do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji XXV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanej w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, która rozpoczyna się i kończy jakże znaczącymi datami: 26 maja – od DNIA MATKI do 01 czerwca – DNIA DZIECKA! To doskonała okazja, aby wspólnie odkrywać magiczną moc książek, rozwijać wyobraźnię oraz spędzać wartościowy czas z najbliższymi.
Zachęcamy do odwiedzenia strony organizatora akcji, plakaty promujące akcję zobaczycie również w szkole:
Cała Polska Czyta Dzieciom
Czytelnicze spotkania w szkolnej bibliotece
W czasie trwania akcji w naszej szkolnej bibliotece codziennie odbywać się będą wyjątkowe spotkania czytelnicze z dziećmi, począwszy od grupy przedszkolnej, na starszych uczniach skończywszy. A czytać będą nauczyciele oraz rodzice. Wspólne czytanie stanie się, jak zawsze, okazją do rozmów o książkach, bohaterach literackich i radości płynącej z czytania.
Szkolna biblioteka poleca „Złotą Listę Książek” rekomendowaną przez Fundację „Cała Polska Czyta Dzieciom” – pełną wartościowych i pięknych tytułów dla dzieci i młodzieży. Wiele z tych pozycji mamy już w naszych bibliotecznych zasobach, a o kilkanaście nowych tytułów właśnie się wzbogaciliśmy:). Zerknijcie, proszę do galerii.
Dlaczego warto czytać dzieciom? Czytanie książek:
rozwija wyobraźnię i kreatywność,
wzbogaca słownictwo i uczy poprawnego języka,
ćwiczy koncentrację i pamięć,
pomaga budować więzi rodzinne,
uczy empatii i rozumienia emocji,
zachęca do samodzielnego poznawania świata.
To tylko niektóre z zalet czytania – czytajcie dzieciom! 20 minut dziennie. CODZIENNIE!
R. Galos







