Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

Rok ten, choć inny niż wszystkie, zdominowany przez komputery, classroom, testportal, kamery, Internet, trudności z połączeniem, brak bezpośredniego kontaktu i wszechobecne środki do dezynfekcji oraz maseczki zakończył się pięknie i tradycyjnie. Podzielenie uroczystości na dwa dni sprawiło, iż mogliśmy cieszyć się podwójnie sukcesami, osiągnięciami, pięknym wyglądem i perspektywą zbliżających się wakacji.


W czwartek spotkaliśmy się, by najpierw uroczyście przekazać sztandar następcy dotychczasowego chorążego – Hubertowi z klasy VI, potem zaś, aby odebrać wszystkie nagrody za osiągnięcia w nauce, konkursach i sporcie. Ponadto klasa VIII pożegnała się ze szkołą, nauczycielami i wychowawczynią, zaś siódmoklasiści przygotowali krótki, zabawny, pełen dowcipu program, w którym na swój sposób – kolorowymi paskami – docenili to, co w kolegach ze starszej klasy uznali za wyjątkowe.
Piątek rozpoczął się mszą świętą na terenie szkoły, by potem skupić się już na rozdaniu świadectw, wpisie do złotej księgi, przyznaniu stypendiów wójta za najwyższe osiągnięcia w nauce oraz podziękowaniach dla najbardziej zaangażowanych w życie szkoły Rodziców. Pani Dyrektor podziękowała i wyraziła słowa uznania za ciężką pracę także nauczycielom.


Przepełnieni radością perspektywy dwóch wspaniale spędzonych, wolnych od szkolnych obowiązków miesięcy uczniowie wszystkich klas udali się na jeszcze krótkie spotkania z wychowawcami, ostatnie podziękowania, życzenia, uściski rąk, uśmiechy i DO DOMU, a potem naprzeciw przygodzie.

R.G.