Turniej piłki nożnej – sprawozdanie grupy projektowej

W dniu 26 kwietnia 2018 w naszej szkole na boisku szkolnym został przeprowadzony turniej piłki nożnej zorganizowany przez grupę projektową w składzie: Mateusz Lorek, Oliwer Ciastoń, Michał Matuszyk, Patryk Kwieciński, Patryk Pióro oraz Krzysztof Kucała. Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego ?pan Janusza Kleśta.

W rozgrywkach brały udział klasy gimnazjalne oraz klasa 7 szkoły podstawowej.Mecze były prowadzone przez profesjonalnego sędziego.

Na początku rywalizacja rozpoczęła się w grupie A : 3A przeciwko 7. Pierwszą bramkę rozpoczynającą nasz turniej strzelił Konrad Kuć z klasy 7, lecz klasa 3A nie poddała się i strzeliła gola wyrównując spotkanie na 1:1. Rezultat końcowy wyniósł 5:1 dla klasy 3A.Doskonałymi strzelcami okazali się Jarek Maciusik oraz Bartek Włodarski.

Kolejnym spotkaniem był mecz: 3A kontra 2A.
Wynik spotkania otworzył Jakub Kowal zdobywając pierwszą bramkę oraz trafiając kolejny raz na 2:0! Wiktor Karch dopisał się do listy strzelców, ale to nie był koniec, bo 2A dążyła do wysokiego zwycięstwa i udało im się uzyskać rezultat 4:0 dzięki Michałowi Matuszykowi. Klasa 3A za wszelką cenę starała się strzelić honorowego gola, którego zdobył Bartosz Włodarski. Drużyna przeciwna dołożyła jeszcze swoje 5 groszy do zwycięstwa – Bartek Szczygieł zakończył mecz wynikiem 5:1.

Ostatni mecz w grupie A zagrały klasy 2A przeciwko 7. Faworyci z grupy A nie zawiedli. Klasa 2A znów zaczęła z przytupem! Pierwszego gola strzelił Michał Matuszczyk, kolejne gole strzelili: Filip Galos, Bartosz Szczygieł oraz na koniec Jakub Kowal.

Końcowa klasyfikacja w grupie A:

I miejsce: 2A

II miejsce: 3A

III miejsce: klasa 7.

Grupa B prezentowała się następująco: 2B, 2C oraz 3B,która była faworytem.

Pierwszy mecz odbył się pomiędzy klasami 2C oraz 2B. Pierwszego gola strzelił Mateusz Kadula z klasy 2B, lecz nie trzeba było długo czekać na odpowiedź ze strony 2C. Bramkę dającą wyrównanie strzelił Patryk Mikolaszek. Jednak klasa 2B wraz z kapitanem Mateuszem Lorkiem nie schowała głowy w piasek i bramkę obejmującą prowadzenie zdobył tym razem Konrad Sit, a krótko po nim wynik podwyższył Tadeusz Kamiński. Końcowy rezultat wyniósł 3:1 dla 2B.

W następnym meczu grała klasa 2C przeciwko 3B . Mecz rozpoczął się dobrze dla klasy 2C.Strzelcem pierwszej bramki był Grzesiek Szewczyk . Klasa 3B wyrównała wynik na 1:1 dzięki Michałowi Wąsikowi . Zwycięską bramkę strzeliła niespodziewanie klasa II C i faworyt poniósł porażkę. Bramkę, która dała zwycięstwo tej klasie strzelił Patryk Mikolaszek.

W następnym meczu w tej grupie rywalizowały ze sobą klasy 2B z 3B . Pierwszego gola strzelił Michał Wąsik. Końcowy rezultat wyniósł2:0 dla 3B. Drugiego gola także strzelił Michał Wąsik.

Miejsce pierwsze w grupie B zajęła 3B , drugie miejsce 2B a miejsce trzecie 2C

Z każdej grupy awansowały do półfinałów 2 pierwsze drużyny, które rozegrały mecze ?na krzyż?, czyli 1 miejsce z grupy grało z 2 miejscem z drugiej grupy .

Pierwszy mecz półfinałowy odbył się pomiędzy 3B a 3A. Mecz był niesamowicie ciekawy ?pełen emocji. Gracze trzymali kibiców w niepewności aż do samego końca, lecz w ostatnich minutach gry zwycięską bramkę strzeliła klasa 3B. Zdobywcą zwycięskiego gola okazał się po raz kolejny Michał Wąsik.

Drugi mecz półfinałowy rozegrały dwa niesamowicie dobre drużyny, lecz zwycięzca tego pojedynku mógł być tylko jeden zespół. Tak jak i w pierwszym meczu półfinałowym o końcowym zwycięstwie decydowała 1 bramka. Obie drużyny zaciekle walczyły o miejsce w finale. Po cudownym golu Mateusza Kaduli 2B awansowała do finału ,gdzie miała się po raz kolejny zmierzyć z klasą 3B.

O trzecie miejsce rywalizowały klasy 2A z 3A.Klasa 3A miała szansę zrewanżować się za wynik w meczu grupowym. Pierwszego gola strzelił Daniel Pawłowicz z klasy 3A . Gola wyrównującego strzelił Bartek Szczygieł. Dwukrotnie zapisał się na liście strzelców jeszcze Wiktor Karch i dzięki temu mecz wygrała klasa 2A.


MECZ FINAŁOWY!

Mecz finałowy był bardzo nerwowy od początku dla obu drużyn. Spotkanie przebiegało bardzo dynamicznie. Klasa 3B cały czas nacierała na bramkę rywali, lecz obrona 2B dzielnie odpierała ataki. Obrońcy 2B, na czele których stał kapitan Mateusz Lorek nie ustrzegli się jednak błędu, którego wykorzystał umiejętnie napastnik i kapitan 3B ? Michał Wąsik. Klasa 2B walczyła zaciekle do końca. Poostawili wszystko na jedną kartę, co się opłaciło!Idealne zagrania Tadeusza Kamińskiego do Mateusza Kaduli poskutkowało wyrównaniem meczu w momencie, gdy arbiter zagwizdał koniec regulaminowego czasu gry!!!
O końcowym wyniku miały zadecydować rzuty karne. Jedna ważna zmiana nastąpiła w składzie klasy 2B – kapitan Mateusz Lorek zamienił się z Jakubem Smętkiem rolami. Kapitan postanowił być bramkarzem. Do pierwszego rzutu karnego stanął Kamil Zajger-zawodnik 3B, którego strzał został obroniony. Do kolejnego karnego podszedł Mateusz Kadula, który niestety nie trafił i dalej był remis. Drugą serie strzałów rozpoczął Maksymilian Sternal, który pokonał bramkarza i jego drużyna objęła prowadzenie. Do próby wyrównania wyniku meczu podszedł Krzysztof Kucała i również trafił! Trzecią turę rozpoczął Paweł Soja i niestety nie trafił. Następnie próbę objęcia prowadzenia podjął Konrad Sit, któremu udało się strzelić gola. Jednym golem objęła prowadzenieklasa 2B! Z chęcią wyrównania wyniku podszedł tym razem do rzutu karnego Kamil Nęcek i udało się wyrównać! Do kolejnego rzutu karnego podszedł zawodnik 2B Tadeusz Kamiński. Niestety próba strzału finezyjnego się nie udała. Do ostatniego decydującego karnego podszedł kapitan Michał Wąsik, lecz także bez powodzenia. Ostatnią nadzieją na wygraną dla 2B okazał się również kapitan – Mateusz Lorek. Karne bronił idealnie, ale czy również dobrze poradził w roli strzelca? Na jego twarzy widać było poważne skupienie, podbiegł do piłki i oddał strzał ? GOOOOL! Tym sposobem 2B okazała się ?czarnym koniem? tego turnieju! Klasa 2B wygrała!

Nagrody indywidualne:

Królem strzelców został Michał Wąsik!

Najlepszym bramkarzem Filip Kopeć!

Najlepszym obrońcą Mateusz Lorek!

Ostateczny wynik w rankingu turnieju prezentuje się następująco:

I miejsce- 2B     

II miejsce- 3B

III miejsce-2A

IV miejsce-3A

V miejsce -2C

VI miejsce-7