Wyprawa na Kilimandżaro w Mnikowie?

Tak. Nasz nauczyciel historii, przewodnik górski, poeta zaprosił nas na wyprawę do Afryki. Uczniowie klasy trzeciej tak relacjonują to spotkanie:

„Dnia 4 kwietnia w sali klasy 0, odbyło się spotkanie z panem Dariuszem Fijałkowskim, który opowiadał o podróży do Afryki. Na spotkaniu były klasy od 0-3.

Pan opowiadał nam o wspinaczce na górę Kilimandżaro o podróży na safari i do dżungli. W trakcie spotkania pan pokazywał nam slajdy. Spotkanie mi się bardzo podobało, a najbardziej zdjęcia zwierząt. „

Kaja

 

„ …mówił o małym słoniku i jego mamie, o żyrafach, zebrach, hipopotamach i aligatorach, wszystko mi się podobało. …”

Marysia

 

„ …Jego opowieści były bardzo ciekawe i wszyscy słuchali z zainteresowaniem. Dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy o Afryce. …”

Emilka

 

 

„ …Najbardziej spodobała mi się opowieść o wygrzewających się lwicach, i pawianach, które potrafiły wykraść wszystko przez otwarte okno samochodu. … „

Miłosz

 

 

„ …duże wrażenie zrobiły na mnie zdjęcia pana Darka obok krateru, którego otaczała siarka. Rozśmieszyło mnie to, że prawie każde zwierzę odwracało się do niego tyłem. …”

Tytus

 

 

„… Nauczyciel opowiedział nam o swojej wyprawie na szczyt Kilimandżaro, która jest największą górą Afryki. Bardzo podobał mi się podobało spotkanie z panem Dariuszem i marzę o takiej podróży do Afryki. …”

Liliana

 

„Pan Fijałkowski opowiadał nam o Afryce i pokazywał nam zdjęcia. Bardzo mi się podobało, bo lubię Afrykę i dzikie zwierzęta. Najbardziej podobała mi się fotografia przedstawiająca hieny atakujące zebry, i (fotografia) hipcia. …”

Sebastian

 

„…Pan Dariusz bardzo lubi chodzić po górach i wyszedł na szczyt „Kilimandżaro”. Opowiadał nam także o niebezpieczeństwach związanymi z wędrówkami po wysokich górach. Ludzie z Europy nie mogą pić afrykańskiej wody, bo mogłaby ich zabić. Chciałabym, żeby pan Dariusz częściej do nas przychodził, gdyż jest miłym, bardzo mądrym i światowym człowiekiem. …” 🙂

Julia oraz Franek.