Finał naszej wielkopostnej zbiórki

W poniedziałek Wielkiego Tygodnia zakończyliśmy szkolne przedsięwzięcia związane z udziałem szkoły w akcji Wyślij pączka do Afryki. Każda klasa od IV do VIII miała swój dzień, podczas którego serwowała przeróżne rarytasy, uprzyjemniając tym, a już na pewno osładzając, szkolną powszedniość dnia.

Jak zwykle, wszyscy stanęliście na wysokości zadania – doskonała organizacja i przygotowanie kiermaszu to wizytówka każdego zespołu klasowego – co klasa, to inna też specjalność dnia – u jednych na stoisku królowały muffinki i babeczki, inni skutecznie przyciągali łasuchów paróweczkami w cieście francuskim, jeszcze inna grupa wpadła na pomysł sprzedaży zawsze cieszących się zainteresowaniem torebeczek z popcornem czy kolorowych galaretek; znaleźli się też zwolennicy superfoodsów i dzięki nim można się było zaopatrzyć w przepyszne koktajle i smoothie. Było w czym wybierać, było w czym smakować, było na co pieniądze wydawać. A zebrane fundusze wpłaciliśmy na fundację kapucynów z przeznaczeniem PĄCZEK DLA AFRYKI. Nasze akcje zasiliły konto fundacji o 2 500 złotych!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowań i do samej organizacji tych kiermaszów. Mamom, babciom, członkom rodziny za pomoc w pieczeniu, pichceniu, sporządzaniu, pakowaniu i transporcie smakołyków; klasowym aktywistkom i aktywistom za sprawną organizację, sprzedaż, sprzątanie i zaangażowanie, wychowawcom za dopilnowanie, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, pani Karolinie za gotowość do pomocy i efektywną pomoc, naszej pani sekretarz za pilne strzeżenie cennych dochodów oraz oczywiście wszystkim kupującym: przedszkolaczkom, zerówkowiczom, ich paniom, które dbały, by na czas dzieci dotarły do nakrytych smakołykami stolików; Wam – Uczniom – za niesłabnącą gotowość do delektowania się cukierniczo-piekarskimi wyśmienitymi pysznościami.

Jak widzicie – razem możemy naprawdę dużo! A radość beneficjentów tych przedsięwzięć i świadomość naszego w tym współudziału powinny być dumą i radością także i naszą! Gromkie DZIĘKUJĘ dla wszystkich!
R. Galos