IV GMINNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W MNIKOWIE

13 listopada już po raz czwarty odbył się Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej w Szkole Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Mnikowie. W uroczystości wzięły udział jak zwykle wszystkie szkoły z terenu Gminy Liszki oraz niezawodny Zespół Pieśni i Tańca „ Ziemia Lisiecka”, za co pięknie dziękujemy.

W podniosłej atmosferze towarzyszącej obchodom 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, grupy szkolne wraz z opiekunami w pierwszej kolejności zaśpiewały wszystkie zwrotki hymnu państwowego oraz Rotę, a następnie zaprezentowały różne pieśni patriotyczne. Poziom przeglądu był wysoki. Z roku na rok uczniowie sięgają po coraz bardziej wymagający repertuar, któremu jednak potrafią sprostać. Wśród zaproszonych gości był człowiek niezwykły – Pan Andrzej Kamieniarz żołnierz Narodowej Organizacji Wojskowej więziony w latach 1952-1957, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderem Odrodzenia Polski przez prezydenta Rzeczypospolitej Polski w roku 2016, który zechciał podzielić się z młodzieżą swoimi wspomnieniami.

Tradycją przeglądu jest wspólne śpiewanie pieśni na koniec. Tak było i tym razem. Prawie 340 osobowy chór złożony z uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół, zaproszonych gości oraz samego Pana Wójta Gminy Liszki, odśpiewali tradycyjne pieśni. Taka uroczystość pokazuje, że warto i należy organizować takie przeglądy. Wszystkim uczestnikom uroczystości serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok:)

SP w Mnikowie