Książę Józef Poniatowski wciąż wśród nas

Obchody Dnia Patrona w naszej szkole przedstawiam w formie sprawozdawczej, a jej autorką jest uczennica klasy V. Piątoklasiści tyle co poznali ten rodzaj wypowiedzi pisemnej, a zrelacjonowanie przebiegu tego dnia było ich zadaniem.
Zapoznajcie się z wybraną pracą i zdjęciami gazetek klasowych.
19 października 2020 roku wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w stroju galowym. To dzień, w którym świętowaliśmy 207. rocznicę śmierci naszego patrona – księcia Józefa Antoniego Poniatowskiego herbu Ciołek.
Najpierw czwartoklasiści oraz niektórzy piątoklasiści z inicjatywy Pani A. Kameckiej zaprezentowali żywą biografię Poniatowskiego. Przychodzili do oddziałów klas II – VIII i przedstawiali historię patrona, czytając rok oraz wydarzenie z nim związane. Następnie kilku uczniów klas IV-VIII przygotowało nietypowy apel. Recytowali oni przez radiowęzeł wiersze związane z księciem Józefem. Recytację poprzedziło odśpiewanie hymnu państwowego do muzyki, którą w klasach słychać było z głośników radiowęzła. Wciąż panuje stan epidemiczny, więc nie mogliśmy, tak jak to było co roku, spotkać się całym gronem w sali gimnastycznej.
Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła kwiaty pod obrazem naszego patrona.
Z okazji Dnia Patrona odbyły się nie tylko żywa biografia i apel przez radiowęzeł. Został również zorganizowany konkurs na najładniejszą dekorację, w którym brały udział klasy 0-VIII. Zadaniem było wykonanie gazetki klasowej przedstawiającej najważniejsze informacje o księciu Józefie Poniatowskim.
Uważam, że nasza szkoła dobrze i godnie uczciła pamięć swojego patrona. Ciekawa jestem rozstrzygnięcia konkursu na najładniejszą i najciekawszą gazetkę.

Marta, klasa V