… na rzecz szkoły na Madagaskarze

Nasza akcja na rzecz szkoły na Madagaskarze.
W ciągu dwóch tygodni grudnia uczniowie klasy 7 podjęli się wspaniałego wyzwania – zaangażowali się w akcję charytatywną i postanowili zorganizować sprzedaż ciast, galaretek i koktajli owocowych, a dochód w ten sposób uzyskany przeznaczyć na wsparcie szkoły na Madagaskarze.
W ramach pomysłów, które zrodziły się na to konto, przeprowadzone zostały także zabiegi upiększające. Starsze koleżanki zaplatały kolorowe warkoczyki młodszym uczennicom, przygotowano też mini – kiermasz rękodzieła stworzonego przez dzieci – dużą popularnością cieszyły się kolorowe bransoletki i to nie tylko wśród dziewczyn!
Każda zebrana złotówka zasiliła dzieło Pani Teresy, emerytowanej nauczycielki, która założyła małą szkołę dla dzieci w Fialofa, rodzinnej miejscowości na Madagaskarze. Za pośrednictwem misji Jezuickiej uczniowie postanowili wesprzeć właśnie tę małą, a z ogromnymi potrzebami szkółkę.
W ostatnim dniu do siódmaków dołączyli uczniowie klasy 6, oni również upiekli ciasta i uczestniczyli w ich rozprowadzaniu. Słodkie dni dały dużo radości naszym uczniom, a pozwoliły przy tym zrobić coś dobrego dla innych. Udało nam się zebrać 1500 złotych i ta kwota została przekazana Misji i szkole.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję jak i tym, którzy wsparli ten szczytny cel finansowo.

Wychowawczyni klasy VII, klasa VII