POETYCKIE ZADUSZKI

Za nami Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. To doskonała okazja, by powspominać naszych bliskich zmarłych, zmarłych nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły i pomodlić się za zbawienie ich dusz. Ten pełen zadumy i refleksji dzień skłania do przemyśleń o życiu i przemijaniu. Pozwala choć na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad tym, dokąd zmierzamy.
My też mieliśmy okazję wsłuchać się w słowa poezji, która tak pięknie mówi o życiu, śmierci, odchodzeniu i przemijaniu. Wysłuchaliśmy wierszy: Wisławy Szymborskiej, Haliny Poświatowskiej, Ewy Lipskiej i Jana Twardowskiego w wykonaniu uczniów klasy 5. , 7. i 8. Wsłuchaliśmy się również w słowa piosenek zaśpiewanych przez naszych solistów i chór.
Życie zawsze wydaje się nam za krótkie i zadajemy sobie wiele pytań, dotyczących tego ile czasu nam pozostało i jak ten czas wykorzystać.
Każdego dnia ocieramy się o śmierć i nie wiemy, jak będzie wyglądała nasza. Czy będzie bezbolesna, czy okupiona cierpieniem. Nie potrafimy jej jednoznacznie zdefiniować.
Świadomość śmierci przestaje być tak straszna, gdy kogoś kochamy i sami czujemy się kochani, więc „śpieszmy się kochać ludzi ,tak szybko odchodzą”.
M.K.