Przypominam o trwającym konkursie

Drodzy Uczniowie, Czytelniczki i Czytelnicy! Przypominam o trwającym konkursie. Zachęcam do udziału uczniów w każdym wieku!

O korzyściach płynących z czytania wiedzą wszyscy i nikogo nie trzeba przekonywać, że tak jest. Nieco inaczej ma się sprawa z samym aktem czytania… Pragnąc zachęcić Was do tej rozwijającej osobowość, wrażliwość, wyobraźnię, kreatywność, język, a nawet umiejętności z zakresu ortografii czynności, chciałabym zainicjować stałą rubrykę – POLECAJKI, CZYLI BIBLIOTECZNE I CZYTELNICZE „Must Have”– i niekoniecznie chodzi o gadżety, a o Wasze doświadczenia z książką, dziełem, lekturą, którymi będziecie się chcieli podzielić ze wszystkimi – może to być krótka recenzja wzbogacona Waszą ilustracją, komiksem, zdjęciem z książką; może to być relacja z udziału w Targach Książki, w spotkaniu autorskim z pisarzem, przygotowanie informacji o jakimś czytelniczym wydarzeniu…
Nagrodą dla najaktywniejszych współtwórców tej rubryki będzie rzeczywiście CZYTELNICZE MUST HAVE – na pewno będziecie zadowoleni, przyznane po każdym semestrze. Zachęcam do współpracy, propozycje przysyłajcie na adres bibmnikow@gmail.com, w tytule napiszcie POLECAJKA imię i nazwisko.
A oto moja propozycja – dla czytelników w każdym wieku; zdobądź książkę, przeczytaj, podziel się refleksjami. A może w przyszłości sam / sama weźmiesz udział w konkursie?

|—– str. źródłowa —>>

Okulary czasu: najlepsza premiera na jesień!

Już jest! I jest taka, jaką najbardziej lubimy: wciągająca opowiadaniami, przyciągająca barwami, pięknie zilustrowana, pełna zaskakujących wątków, mądra, wrażliwa: książka „Okulary czasu” wieńcząca siódmą edycję naszego ogólnopolskiego konkursu literackiego Popisz się talentem 2023.

Pisanie zmienia punkt widzenia

Uczestnicy tegorocznej edycji Popisz się talentem ” pisali opowiadania, których tematyka wymagała założenia Okularów czasu i spojrzenia na świat w nowy sposób – oczami innych ludzi, dorosłych lub dzieci. I to się udało znakomicie! Uczniowie podstawówek wykazali się umiejętnością przyjęcia innych punktów widzenia, a co za tym idzie – wyobraźnią, empatią, elastycznością, otwartością. W efekcie jury miało do przeczytania i ocenienia aż 1961 tekstów. Każdy prezentował unikatowy, indywidualny punkt widzenia, proponował własną interpretację konkursowego zadania, otwierał inną perspektywę. Składając te opowiadania w książkę nie mogliśmy się doczekać finalnego efektu, bo wiedzieliśmy, że będzie niezwykły. I oto jest: profesjonalnie zredagowany przez redaktor merytoryczną Nowej Ery Ewę Wilczyńską, opracowany literacko przez pisarza Rafała Witka, opatrzony rysunkami przez wyśmienite trio ilustratorskie w składzie Marcin Południak, Łukasz Silski i Krzysztof Mrawiński. A do tego: staranna edycja, twarda okładka, słuszne wymiary… To idealny pomysł na prezent czy nagrodę dla młodych miłośników wciągającej literatury.

Okulary nie do wiary – wciągają i pomagają!

Te „Okulary czasu” to prawdziwe okulary nie do wiary! Nie dość, że wycisnęły z uczestników konkursu najlepsze kreatywne pomysły, to na tym nie poprzestają! Na końcu książki znajduje się bowiem niespodzianka: ciekawa sekcja aktywnościowa, która zachęca do twórczej aktywności każdego czytelnika. Jest skomponowana tak, aby sprawiła przyjemność i młodszym, i starszym uczniom podstawówek – wszak wyrażanie się poprzez sztukę jest potrzebne każdemu niezależnie od wieku. Owa sekcja aktywnościowa może stanowić podstawę do zajęć rozwijających pasje i talenty… i to nie przypadek. Celem konkursu „Popisz się talentem” jest i zawsze było rozbudzanie w uczniach literackich talentów i zachęcenie ich do wyrażania siebie poprzez pisanie. Kolejnym ważnym celem konkursu jest pomaganie i wyrównywanie szans edukacyjnych: dlatego dochód z każdej kolejnej książki pokonkursowej przeznaczany jest na cele społecznie. Nie inaczej będzie w tym roku. Podsumowując: czytasz-dobrze się bawisz-rozwijasz się kreatywnie-pomagasz innym. Brzmi jak świetny pomysł na jesień i zimę, nieprawdaż?

Zdobądź swój egzemplarz książki na Sklep Nowa Era – Księgarnia internetowa

Dowiedz się więcej o konkursie Popisz się talentem na Popisz się talentem – Programy edukacyjne | NOWA ERA