Nawet Lem by tego nie wymyślił…..

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Pisarz znany z uprawiania gatunku hard science fiction, wizjoner przyszłości – futurolog, autor wielu książek i opowiadań wybiegających w bardzo odległą jego czasów przyszłość – Stanisław Lem – nawet on, autor „Cyberiady” i „Księgi robotów”, nie przewidział TAKIEGO ROKU 2020, ani takiego rozpoczęcia roku szkolnego.
Z radością witający się skinieniem głów lub co najwyżej łokciami uczniowie, po prawie 6 miesiącach izolacji, bez zbędnych zgrupowań udali się do zdezynfekowanych do wymagań szpitalnych izolatek klas, by tam z zachowaniem narzuconych regulaminem odległości zobaczyć się z wychowawcami – niektórzy pewnie z powodu fantazyjnych masek nie poznali się w ogóle, co poniektórzy sporo urośli, zapuścili lub obcięli włosy, tylko oczy zostały te same.
Uczniowie, powitani za pośrednictwem radiowęzła przez Panią Dyrektor, zasiedli w osamotnionych na tak długi czas ławkach, zagrzali na krótko swoje miejsca, wysłuchali przygotowanych przez nauczycieli obowiązujących zasad bezpieczeństwa dotyczących COVID-19, przemówień, krótkich informacji o wrześniu 39 roku i chyba nieco zdezorientowani nową szkolną rzeczywistością udali się do domów, by przygotować na środę plecaki. I zaczęło się…oby zdrowo, oby bezpiecznie, oby jak najdłużej razem. Byle do wiosny. Dobrego, nowego roku szkolnego!

R.G.