Kinowo- książkowa polecajka

Czytelniczki-Kinofana ( Kinofanki???)

Chyba nie ma takiego ucznia, który by nie przeczytał, a potem nie obejrzał „Akademii Pana Kleksa” – zarówno książka jak i film wciąż fascynują, a łatwo wpadające w ucho piosenki podśpiewywał chyba każdy. Czy tylu zwolenników znajdzie aktualnie w kinach grana kolejna adaptacja „Akademii Pana Kleksa”? Po przeczytaniu tej recenzji wskaźnik fanów być może wzrośnie!

W czasie w którym żyjemy, powstaje wiele filmów. Niektóre z nich są ciekawe, inne trudne, a zdarzają się też kiczowate. Niedawno obejrzałam film, którego tytuł znany jest od dawna. A jednak to nowy film. W tej recenzji/rozprawce chciałabym zachęcić do obejrzenia filmu pt. „Akademia Pana Kleksa 2023”. Wspaniale wyreżyserowana ekranizacja opowiada historię młodej dziewczyny i z pewnością przyciągnie wielu widzów spośród młodzieży, a nawet dorosłych. Uważam, że film pt. „Akademia Pana Kleksa 23” zasługuje na uwagę. Postaram się tego dowieść.
Po pierwsze, nikt nie przejdzie obojętnie wobec wpadającej w ucho i poruszającej serce muzyki. Jako przykład mogę podać piosenkę w wykonaniu Sanah pt. „Jestem twoją bajką”. Piosenka idealnie pasuje do przedstawianego w filmie obrazu. Drugim przykładem jest utwór, który usłyszymy, gdy Ada przenosi się do magicznej krainy Pana Kleksa. Ta melodia pozwala zapomnieć o rzeczywistości i zatracić się w swoim świecie, który jest naszą ostoją. Muzyka w filmie może zdziałać wiele i tutaj się to udało.
Po drugie, film mówi o tym, że każdy może mieć w swoim sercu dziecko. To ważna i bardzo intrygująca myśl. Wiek w życiu nie gra roli. Na zabawę nigdy nie jest za późno. Można czuć się dzieckiem całe życie, a jednocześnie być odpowiedzialnym. Wyobraźnia jest nieodłączną cechą młodości i dzieciństwa, ale kto powiedział, że nie można jej mieć do końca życia? Ta myśl przewija się w filmie i sprawia, że jest mi on bardzo bliski.
Trzecim argumentem potwierdzającym fakt, że film warto obejrzeć, jest tematyka przyjaźni. Wszystkie dzieci, które pojawiają się w Akademii łączy przyjaźń. Wspierają się mimo różnic i pochodzenia. Mimo tego, że znają się dość krótko, mają do siebie zaufanie. Łączy je to, że w Akademii każdy był nowy. Nawet podczas ataku wspierają się i wykazują odwagę.
Za obejrzeniem filmu przemawia także jego przesłanie. Bohaterowie dowodzą, że każdy jest kowalem własnego losu. Takim bohaterem jest Vincent. Inni zmuszali go, żeby budził postrach u swojego ludu, jednak Ada pokazała mu inną drogę. Wskazała ścieżkę prowadzącą przez jego wybory i czyny. Rola Vincenta dowodzi, że każdy ma wybór, a to jest ważne, kiedy uczymy się żyć.
Podsumowując moje rozważania, wato obejrzeć „Akademię Pana Kleksa 2023”. Przesłanie, które niesie ten film, jest inne, niż w wielu współczesnych obrazach przedstawianych na ekranach. Mówi o spełnianiu marzeń i o tym, że warto walczyć o swoje, pokazywać siłę i charakter, ale także empatię i współczucie. Film udowadnia, że dzieci mają to, czego nie mają dorośli. Oglądając film, każdy może odkryć w sobie wewnętrzne dziecko. Polecam!

Marysia